Tartışmaları Enver Aysever başlatmıştı: Erdal Erzincan İBB konserlerini bıraktığını açıkladığı paylaşımını sildi

Tartışmaları Enver Aysever başlatmıştı: Erdal Erzincan İBB konserlerini bıraktığını açıkladığı paylaşımını sildi
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Enver Aysever'in İBB konserleri üzerinden beş sanatçıya işaret etmesi sonrası Erdal Erzincan, İBB konserlerini bıraktığını açıkladı. Paylaşımını silen Erzincan, "Mevzuyu oraya buraya çekmeyin" dedi.

Artı Gerçek - CHP'nin 38. Olağan Kurultayı bitti ancak tartışmalar sürüyor. Kurultay öncesi Arif Sağ, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'bırak mektubu' yazmıştı. Mektubun ardından Alevi sanatçıların İBB'den aldıkları konserler gündeme geldi.

Gazeteci Enver Aysever konuyla ilgili, "İBB konserlerinin Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz'den oluşan beş kişilik ekibe verilmesi niye?" diye sordu. Erdal Erzincan ise İBB konserlerini bıraktığını açıkladı. Erzincan, "Korkmayın bu konseri İbb düzenlemedi. Rahat olun bir daha İbb de konser vermeyeceğim" dedi.

'MEVZUYU ORAYA BURAYA ÇEKMEYİN'

Erzincan İBB konserlerini bıraktığını duyurmasının ardından bir açıklama daha yaptı.

Erzincan sosyal medya hesabından, "İBB de verdiğim birkaç konser sebebiyle 5'li çete suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Tepkim uğradığım bu haksızlıktan ötürüdür. Zira İBB, sanat severlere hizmet götürürken, bana ihtiyaç duyduğu için o konserlerde yer aldım. Lütfen mevzuyu oraya buraya çekmeyin" diye yazdı.

AYSEVER NE DEMİŞTİ?

Gazeteci Enver Aysever, "Diyorlar ki, İBB konserlerinin Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz'den oluşan beş kişilik ekibe verilmesi niye? Dilim varsa beşli çete diyeceğim, demiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Öne Çıkanlar