Tatilciler seçimlerde 2. tur ihtimaliyle tatillerini iptal ediyor

Tatilciler seçimlerde 2. tur ihtimaliyle tatillerini iptal ediyor
İkinci tur seçiminin yapılacağı 8 Temmuz yaklaştıkça, organizasyonlarda iptal oranı şimdiden yüzde 60’lara ulaştı.

Turizm sektöründen gelen haberler seçmenlerin cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalacağını düşündüklerini bu nedenlede olası ikinci turun tarihi 8 Temmuz’daki rezervasyon iptallerinin yüzde 60’a ulaştığı yönünde.

Dünya gazetesinin haberine göre, erken seçim kararı açıklanır açıklanmaz iptal talepleriyla karşılaştıklarını söyleyen Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, ilk etapta 24 Haziran tarihi için iptal oranının yüzde 75 olduğunu, ancak şu an oranın yüzde 90’ı bulduğunu ifade etti.

Onaran,  "Ancak 8 Temmuz fiyatların en yüksek olduğu dönemlerden biri. Tatilciler uygun fiyatta aldıkları tatillerinden başka çözüm bulmak için beklemiş olabilirler. Ancak tarih yaklaştıkça iptallerin oranı artıyor. Şimdiden yüzde 60’ı buldu" dedi.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık da, son üç yılda yerli turistin erken rezervasyon avantajlarını öğrendiğini ifade ederek, "Satın alan tatilci bu avantajlarını kaybetmemek için ilk şokla beklemiş olabilir. Tarih yaklaştıkça iptal ve değiştirme oranları artacaktır" dedi.

Setur’dan bir yetkili de tatilcinin seçim gibi önemli sebeplerde koşulsuz iptal hakkının olduğunu öğrendiğni,  8 Temmuz tarihinden vazgeçmesinin bu nedenle daha kolay olduğunu belirtti. Setur yetkilisi bunun yanında oteller de mevcut duruma ayak uydurup tatilciyi mağdur etmeyerek, sezon ortasındaki fiyatlarını yumuşattığını söyledi.

Öne Çıkanlar