Tatilin ilk iki gününün bilançosu: Trafik kazalarında 12 kişi öldü

Tatilin ilk iki gününün bilançosu: Trafik kazalarında 12 kişi öldü
Bakan Yerlikaya, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin ilk iki gününde meydana gelen trafik kazalarında, 12 kişinin öldüğünü, 1966 kişinin yaralandığını duyurdu.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 9 günlük bayram tatili için yolculukların başladığını, emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin gerekli önlemleri aldığını, denetimleri hassasiyetle sürdürdüğünü kaydetti.

Yerlikaya, "Bayram tatilinin 2'nci günü 7 Nisan 2024 Pazar tarihinde 24 saatlik sürede; 572 trafik kazası meydana geldi. 408 bin 796 araç denetlendi. 19 bin 488 araca hız ve radar işlemi, 33 bin 145 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 2 gününde (cumartesi ve pazar) maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi. Sürücüleri uyaran Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkarmayalım; hayatla yarışılmaz" ifadelerini kullandı. (DHA)

Öne Çıkanlar