TBMM önünde kendini yakan işçi: Ceketim dışında bir şeyim yok

TBMM önünde kendini yakan işçi: Ceketim dışında bir şeyim yok
Geçim sıkıntısı nedeniyle TBMM önünde kendini yakan işçi, "İnsan gibi evlenip yuva kurmak istiyorum ama ona bile gücüm yok" dedi.

HABER MERKEZİ- TBMM önünde kendini ateşe veren işçi Sıtkı Aydın Türkiye'nin gündemine oturan olayın ardından ilk kez konuştu. Aydın,  hayatı boyunca çalışmasına rağmen ceketi dışında bir şeyi olmadığını söyledi. 

BirGün'den Meltem Yılmaz'a konuşan Ayhan,  "Kendimi yakma girişimimi bugün bakınca doğru bulmuyorum, kimseye de tavsiye etmiyorum. Ama o ana gelene kadar çok yol denedim. Cumhurbaşkanlığı külliyesine üç defa faks çektim, 5- 6 ay geçmesine rağmen cevap gelmedi." dedi. 

AKP'li bürokratlarla iletişim kurma çabasının bununla da kalmadığını dile getiren Aydın, "Gebze’de Kadir Toptaş’ı gördüm, telefon numaramı aldırdı, ama dönüş yapmadı. Ve sonunda, artık hiçbir şey lafta ve masada kalmamalı dedim, hakkım olan adaletin tecelli etmesi için, önce Boğaz köprüsüne çıkmaya karar verdim. Sonra da Meclis önünde kendimi yakmaya" diye konuştu.

Hafızalara kazınan acı görüntünün nasıl yaşandığını adım adım anlatan  Aydın şöyle devam etti "Meclis’in önüne gittim, oradaki görevlilerin karşısında üstüme benzini döktüm, "yaklaşmayın" dedim; "Ben 5 yıl önce iş kazası geçirdim, davam sonuçlanmadı, sakatlandım çalışamıyorum, bana içeriden bir milletvekili çağırın, derdimi dinlesinler" dedim."

SAKİNLEŞTİRMEYİ BİLE DENEMEDİLER AKSİNE... 

Kapıdaki görevlilerden,  "sakin ol, çağırıyoruz" şeklinde bir açıklama gelmesi halinde sakinleşebileceğini ve eylemi gerçekleştirmeyeceğini dile getiren Aydın, ."Ama demediler. Tam tersine beni kıskaca aldılar ve polis "ne derdin varsa bize anlat" dedi. Onlara anlatsam ne olacak.." dedi.

'BİZ TUZLA HARP OKULUNU BASTIK, NASIL TERÖRİST OLURUM'

 Askerlik görevi sırasında takdir belgesi aldığını 15 Temmuz'da da, aktif rol oynadığını dile getiren Aydın, "Tuzla Harp Okulu’nu bastık biz o gün. Ben nasıl terörist olurum?" diye sordu ve ekledi:  Şu an beni alsınlar, Afrin’deki savaşa koşarak giderim.

Öne Çıkanlar