TDP’den ayrılan 11 isim CHP’ye katıldı

TDP’den ayrılan 11 isim CHP’ye katıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye Değişim Partisi’nden 11 eski İzmir il yöneticisi CHP’ye katıldı. Partiye yeni katılanlar için CHP Genel Merkezi’nde tören yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, yeni üyelere parti rozeti taktı.

Artı Gerçek-CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Türkiye Değişim Partisi’nden CHP’ye katılan 11 kişinin rozetini törenle taktı. Törene Oğuz Kaan Salıcı’nın yanı sıra İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de katıldı. CHP’li Salıcı, rozet takma töreninde; “Önümüzdeki seçim, önemli bir seçim. Bu seçim, otoriter yönetimden yana olanlarla, demokrasiden yana olanların bir mücadelesine sahne olacak” dedi.

‘ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM, ÖNEMLİ BİR SEÇİM’

Törende konuşan Salıcı şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin kurucu partisi. Ama aynı zamanda önümüzdeki dönemde Türkiye’yi değiştiren parti olacak. Şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu durum maalesef bizim beklediğimiz, bizim umduğumuz bizim insanca yaşayabileceğimiz bir durum değil. Önümüzdeki seçim, önemli bir seçim. Bu seçim, otoriter yönetimden yana olanlarla, demokrasiden yana olanların bir mücadelesine sahne olacak. Dolayısıyla sizler de daha önce vermiş olduğunuz demokrasi mücadelesini bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte vermek için, bizimle bir araya geldiğiniz için, bu mücadeleyi hep beraber vereceğimiz için çok mutluyuz."

‘TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’

“Türkiye’nin kurucu partisi, baba ocağımız olan CHP’ye hep birlikte katılım için buradayız” diyen CHP'ye yeni katılan Metin Çağrı, “Buradaki siyasi hayatımızda vatanımızın, milletimizin bölünmez bütünlüğünü savunarak, Türkiye’yi daha iyi bir noktaya getirmek için tüm gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Değişim Partisi’nden CHP’ye katılan isimler şöyle:

“Eski İzmir İl Başkanı Metin Çağrı, eski İl Başkan yardımları Yasemin İnceoğlu, Mehmet Aktaş ve Sezgin Pastutmaz, eski İl Disiplin Kurulu üyesi Kadriye Çınaroğlu, eski İl Yönetim Kurulu üyeleri Emre Güldaştı ve Doruk Zeytin, eski Bayındır İlçe Başkanı Cenk Dolu, eski Karabağlar İlçe Başkanı Özcan Demir, eski Güzelbahçe İlçe Başkanı Mehmet Semih Tüzüner ve eski Karşıyaka İlçe Başkanı Ömer Dereli.”(ANKA)

Öne Çıkanlar