Teleferik kazasında Başkan Kocagöz’ün tutukluluğuna itiraz reddedildi

Teleferik kazasında Başkan Kocagöz’ün tutukluluğuna itiraz reddedildi
Antalya'da bir kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığı teleferik kazasının ardından tutuklanan CHP'li belediye başkanı Mesut Kocagöz için yapılan itiraz reddedildi. İtiraz sonrası Kocagöz'ün avukatlarının yeni belgelerle üst mahkemeye itiraz edeceği öğre

Artı Gerçek - Antalya'da bir kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığı teleferik kazasının ardından tutuklanan ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna yapılan itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan'da meydana gelen, bir kişinin öldüğü, yedi kişinin yaralandığı teleferik kazasında teleferik hattını işleten belediye şirketi ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı ve mevcut Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de aralarında bulunduğu beş şüpheli, soruşturma kapsamında tutuklandı.

CHP'liler, adliye ve il binası önünde açıklama yaparak Kocagöz'ün tutuklanmasına tepki gösterdi. Diğer yandan avukatları, Kocagöz'ün kazadan önce görevinden istifa ettiğini, bu nedenle sorumluluğunun bulunmadığını belirterek, Antalya 32'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulundu. Mahkeme, bugün yaptığı incelemenin ardından itirazı reddetti. İtiraz sonrası Kocagöz'ün avukatlarının yeni belgelerle üst mahkemeye itiraz edeceği öğrenildi. (DHA)

Öne Çıkanlar