Ters kelepçeyle gözaltına alınan Cumartesi Anneleri serbest

Ters kelepçeyle gözaltına alınan Cumartesi Anneleri serbest
Yayınlanma:
A+ A-
Galatasaray Meydanı’nda ters kelepçeyle gözaltına alınan Cumartesi Anneleri/İnsanları ve hak savunucuları serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - Cumartesi Anneleri/İnsanları ve insan hakları savunucuları, gözaltında kaybedilen yakınların akıbetini sormak ve faillerin cezalandırılması talebiyle bugün bir kez daha Galatasaray Meydanı’nda açıklama yapmak istedi. Ancak polisler açıklamaya izin vermeyerek, İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin ile İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri’nin de aralarında olduğu 13 kişi gözaltına aldı.

Ters kelepçeyle gözaltına alınan Eren Keskin, Gülseren Yoleri, Hanife Yıldız, İrfan Bilgin, Besna Tosun, Ali Ocak, Ali Tosun, Leman Yurtsever, Nazım Dikbaş, Cihan Kaplan, Bilal Yıldız, Aslı Takanay, Hünkar Hüdai Yurtsever ve Taylan Bekin, Vatan Emniyeti’nde alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan Cumartesi Anneleri/İnsanları ile insan hakları savunucularına, “Sizi kim bu eylemlere yönlendirdi?” ve “Bu eylemleri ne için gerçekleştiriyorsunuz?” şeklinde sorular yöneltildiği öğrenildi. (MA)

Öne Çıkanlar