Ticaret Bakanlığı'ndan bakanların otel ve hastanelerine milyonluk destek: Aralarında Menzil'in hastanesi de var

Ticaret Bakanlığı'ndan bakanların otel ve hastanelerine milyonluk destek: Aralarında Menzil'in hastanesi de var
Yayınlanma:
A+ A-
Ticaret Bakanlığı'nın Turizm Bakanı Ersoy’un otelleri ile Sağlık Bakanı Koca’nın kurucusu olduğu Medipol’e milyonlarca lira destek verdiği ortaya çıktı. Bakanlığın destek verdiği yerler arasında Menzil Cemaati'nin hastanesi de bulunuyor.

Artı Gerçek - Ticaret Bakanlığı'nın "TURQUALITY" adlı bir program kapsamında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu otellere; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kurucusu olduğu hastaneye, Menzil Cemaati'ne ait olduğu bilinen hastaneye ve iktidara yakınlığıyla bilinen özel hastanelere milyonlarca liralık destek verdiği ortaya çıktı.

Ticaret Bakanlığı'nın “TURQUALITY” adlı bir programının amacı “Firmalarımızın uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri, olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır” şeklinde açıklanıyor.

Bu program kapsamında Ticaret Bakanlığı “konaklama” alanında sadece Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu Maxx Royal ile Voyage Hotels isimli otel zincirlerine destek veriyor.

MENZİL'E DE DESTEK

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, “Sağlık turizmi” adı altında da 7 hastaneye destek sağlanıyor. Bu hastanelerden biri de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Hastanesi. Daha önce de Medipol’e TCDD’nin Ankara Garı yerleşkesindeki binaları ile Atatürk Orman Çiftliği arazisinin tahsis edilmesi gündem olmuştu.

Ayrıca Menzil Cemaati’ne ait olduğu bilinen Emsey Hastanesi’ne de Ticaret Bakanlığı tarafından destek sağlanıyor. Destek verilen diğer hastaneler ise MedicalPark ve Medicana gibi iktidara yakınlığıyla bilinen özel hastanelerden oluşuyor.

Ticaret Bakanlığı, bu şirketlerin, “Tanıtım, fuar, istihdam, danışmanlık ve pazar araştırması” harcamalarının yüzde 50’sini karşılıyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar