TOKİ mağdurları Kocaeli'de eylem yaptı

TOKİ mağdurları Kocaeli'de eylem yaptı
Kocaeli'de 3 yıldır evleri teslim edilmeyen TOKİ mağdurları eylem yaptı. Jandarma basın açıklamasına izin vermedi.

Süriye ÇATAK


KOCAELİ - İzmit ilçesinin Sepetçiler bölgesinde yapılan TOKİ konutları 3 yıldır hak sahiplerine teslim edilemedi. Hem kira ödeyip hem de evlerin geri ödemesini yapan hak sahipleri eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştı.

Mağdurlar, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını ve bir an önce evlerinin teslim edilmesini istedi. 2020’de kuraları çekilen ve 2022 yolundan bu yana geri ödemeleri tapılan konutların ne zaman teslim edileceği ile ilgili bilgi verilmezken, jandarma hak sahiplerinin açıklama yapmasına da izin vermedi.

'EV SAHİPLERİ İLE DAVALIK OLDUK'

Jandarmanın izin vermemesi üzerine bir süre konutların şantiyesinden ayrılmayanlar adına açıklama yapan İshak Arda Aslan, 2 yılı aşkın süredir ödeme yaptıkları evlerinin ne zaman teslim edileceği ile ilgili bilgi verilmediğini söyledi.

toki.jpg

Ev sahipleri ile davalık olduklarını anlatan Aslan, şöyle konuştu:

“Evlerin teslim süreç her defasında erteleniyor ve bilgi almak istediğimizde bilgi verilmiyor. İstanbul TOKİ Proje Uygulama Dairesine giderek bilgi aldık. Şu anki süreç Kocaeli Büyükşehir belediyesinde dediler.

Daha önce Kocaeli Büyükşehir belediyesine dilekçe verdik. AKP il başkanı Şahin Talus’a dilekçe verdim. Ama bir cevap gelmedi. Evler hazır bitmiş durumda, sadece elektrik sayaçları takılacak, abonelikler yapılacak. Şantiye suçu belediyeye belediye suçu şantiyeye atıyor. Her defasında bir belirsizlik var. Hak sahipleri olarak mağduruz. Durum çok ciddi sürekli ev sahipleri kiracılar kavga ediyor. Bu süreçte çok ciddi sıkıntı yaşanmadan evlerimiz teslim edilmeli. Yerel yönetimlere sesleniyoruz. Lütfen sorunumuzu çözün."

Öne Çıkanlar