Trabzonlu genç Paris'te uğradığı saldırıda öldürüldü

Trabzonlu genç Paris'te uğradığı saldırıda öldürüldü
Fransa'nın başkenti Paris'te okul çıkışı evine giderken silahlı saldırıya uğrayan 19 yaşındaki Akın Genç öldü. Paris Trabzonlular Derneği, katilin bir an önce yakalanması çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - Ailesiyle birlikte yaşadığı Paris'te mimarlık eğitimi gören Trabzonlu Akın Genç, perşembe günü akşam saatlerinde okul çıkışı saldırıya uğradı. Yanına gelen bir kişinin kafasına ateş ettiği Akın, kaldırıldığı hastanede öldü. Fransız polisi soruşturma başlatırken, cenazenin otopsi sonrası defnedilmek üzere Trabzon’a getirileceği öğrenildi.

Paris Trabzonlular Derneği Başkanı Bülent Cumur, Akın Genç’in Paris’te mimarlık okuduğunu belirterek, şu açıklamada bulundu: "Evine giderken henüz kimliği belirlenemeyen kişi arkasından gelerek kafasına yakın mesafeden ateş etti. Ambulansların mahalleye gelmesi ile babası Asım Genç oğlunun neden halen eve gelmediğini merak edince camdan sokağa doğru bakmış. Ambulansların yanına gidince oğlunun kanlar içinde yerde yattığını görmüş. Gencecik yavrumuz maalesef hayattan koparıldı. Katilin bir an önce bulunması ve cezasını çekmesi tek tesellimiz olacaktır. Adli bir vaka olduğu için cenaze işlemleri bir haftayı bulacaktır." (DHA)

Öne Çıkanlar