Trans kadına saldırı

Trans kadına saldırı
Mersin'de iki kişinin saldırısına uğrayan kadının burnu ve dişi kırıldı.

HABER MERKEZİ- Mersin’de dün gece trans sir kadının iki kişininin saldırısına uğradığı ve saldırı sonucu görme yetisini bir süre kaybettiği bildirildi. Serap isimli trans kadının aynı zamanda burun kemiği ve dişi de kırıldı. 

Saldırıdan sonra hastaneye kaldırılan Serap, burada yapılan tedavinin ardından avukatları aracılığıyla şikayetçi oldu.

'GEÇEN GÜN DE POLİSLER BİR TRANS KADINI KÖPEKLERLE KOVALADI'

Serap’la görüşen Mersin 7 Renk LGBTİ Dayanışma Derneği’nden Yağmur Arıcan, polisin ilgisizliğine dikkat çekti. Arıcan, Mersin'de yakın bir zamanda yine bir trans bireyin saldırıya uğradığını belirterek şunları söyledi: 

"Son zamanlarda Mersin’de kolluk kuvvetlerinin tutumu sokaktaki saldırganları cesaretlendiriyor. Geçtiğimiz günlerde yine bir trans kadını sokakta köpeklerle kovaladı polis. Bize ulaşan trans kadın, polisin halka ‘yakalayın’ gibi talimatlar verdiğini söyledi. Kolluk kuvvetlerinin bu tutumu kafamızda soru işaretleri yaratıyor.

Yaşanan son saldırıda ise iki şahıs Serap’ı darp ediyor. Hastaneye gidiyor. Polis ekibi uzunca süre hastaneye gelmiyor. Hastane polisi devreye giriyor. Ardından biz avukatla birlikte karakola gidip şikayetçi olduk. Bu sırada bize karakolda, ‘Bu çok basit bir olay, avukat istemeyin’ denildi. Olay bir şekilde geçiştirilmeye çalışılıyor. Yine karakolda polislerin trans kadınları köpeklerle kovalamasını hatırlattığımızda o ekipten şikayetçi olmamızı söylediler." (KaynakYıldız Tar - Kaos GL

Öne Çıkanlar