Trans Onur Haftası, altı yıl aradan sonra geri dönüyor... Tema: Dönmeyiz, buradayız

Trans Onur Haftası, altı yıl aradan sonra geri dönüyor... Tema: Dönmeyiz, buradayız
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Trans Onur Haftası, altı yıl aranın ardından bu sene 12-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Trans Onur Haftası'nın bu yılki teması "Dönmeyiz, buradayız" olarak belirlendi.

Artı Gerçek - İstanbul Trans Onur Haftası, aradan geçen 6 yılın ardından “Dönmeyiz, buradayız” teması ile gerçekleştirilecek. Her hafta yapılan açık çağrılarla bir araya gelen gönüllü grubunun kolektif katkılarıyla yaratılan 9. İstanbul Trans Onur Haftası, bu sene 12-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. 12-18 Haziran arası gerçekleşecek Trans Onur Haftası kapsamında 12 farklı etkinlik düzenlenecek.

9. İstanbul Trans Onur Haftası Komitesi'nden yapılan açıklamada, "Trans pride ve transfeminizm’i neden seçtiğimizden uyum süreci deneyim aktarımına, trans+ların barınma sorununun konuşulacağı barınma forumundan LGBTİ+ ve Kürt mücadelesinin kesişimselliğine birçok konunun irdeleneceği birbirinden farklı, birbirinden değerli etkinliklerde buluşacağımız bir hafta sonunda 18 Haziran’da Taksim’de yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz" denildi. (HABER MERKEZİ)

ETKİNLİK TAKVİMİ

program.jpg

Öne Çıkanlar