TTB’den Antep’te sağlık çalışanına yapılan bıçaklı saldırıyla ilgili açıklama: Kamu otoritesini hızla adım atmaya çağırıyoruz

TTB’den Antep’te sağlık çalışanına yapılan bıçaklı saldırıyla ilgili açıklama: Kamu otoritesini hızla adım atmaya çağırıyoruz
Yayınlanma:
A+ A-
Antep Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde sağlık çalışanı bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırgan gözaltına alındı. TTB hükümete sağlıkta şiddete karşı sundukları teklifin bir an önce yasalaştırılması çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - Türk Tabipleri Birliği (TTB), Antep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan bir sağlık çalışanına yapılan bıçaklı saldırıya ilişkin; “Durumu ağır olan sağlık emekçisi arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Sağlıkta şiddete karşı Meclis'e sunduğumuz yasa teklifi önerimizi hatırlatıyor, kamu otoritesini samimi davranmaya ve hızla adım atmaya çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

Antep Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde sağlık çalışanına bıçakla saldırdı. Sağlık çalışanının durumunun iyi olduğu belirtildi. Sosyal medya hesabından saldırını duyuran TTB, hükümete sağlıkta şiddete karşı sundukları teklifin bir an önce yasalaştırılması çağrısı yaptı. TTB’nin paylaşımı şöyle:

“Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde daha önce bir meslektaşımıza saldıran şahıs, bugün de bir sağlık emekçisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Durumu ağır olan sağlık emekçisi arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Sağlıkta şiddete karşı Meclis'e sunduğumuz yasa teklifi önerimizi hatırlatıyor, kamu otoritesini samimi davranmaya ve hızla adım atmaya çağırıyoruz.”

Yaşananlarla ilgili Antep Valiliğinden yapılan açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

"Şüpheli Ö.F. ve hastane temizlik görevlisi M.Y. arasında kişisel husumet nedeniyle çıkan tartışmanın büyümesi sonucunda M.Y, şüpheli Ö.F. tarafından sol kol ve karın bölgesinden bıçakla yaralanmıştır. Olayın hemen ardından şüpheli Ö.F. suç aletiyle emniyet güçlerimiz tarafından yakalanmış, yaralanan M.Y. ise ameliyata alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir."

NE OLMUŞTU?

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli sağlık personeli Mustafa Yıldız, husumetlisi olduğu iddia edilen Ömer Fıstıkçı'nın hastanede bıçaklı saldırısına uğradı. Karnından ve kafasından bıçak darbesi alan Yıldız, aynı hastanede ameliyata alındığı, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Sağlık çalışanına saldıran Ömer Fıstıkçı, polis ekiplerince gözaltına alındı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar