Turkcell'in yeni yönetiminde 'kayyım' rektör Naci İnci detayı

Turkcell'in yeni yönetiminde 'kayyım' rektör Naci İnci detayı
Boğaziçi Üniversitesi'nin 'kayyım' rektörü Naci İnci, Turkcell'e Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Artı Gerçek - Turkcell'in yeni yönetim kurulu, bugün yapılan Olağan Genel Kurul toplantısının ardından belirlendi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı görevine devam ederken, yönetim kuruluna Arda Ermut, Prof. Dr. Mehmet Naci İnci ve Prof. Dr. İdris Sarısoy atandı.

AA'da yer alan habere göre, Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Sir Julian Horn-Smith ile Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri Afif Demirkıran ve Hüseyin Arslan, görevinden ayrıldı.

Bu kapsamda Ermut, Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. İnci ve Prof. Dr. Sarısoy ise Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Boğaziçi Üniversitesi'ne 2021 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'dışarıdan' atanması sonrası protesto gösterilerini engelleyen, öğrencilere destek veren çok sayıda akademisyenin okulla ilişiğini kesen kayyım rektör Naci İnci hakkında öğrenciler suç duyurusunda bulunmuş, Sözcü'den Fırat Fıstık, haberinde, geçtiğimiz şubat ayında soruşturmanın Yüksek Öğretim Kurulu'na (YÖK) gittiğini belirtmişti. YÖK, öğrencilerin itirazıyla birlikte savcılıktaki dosya üzerine İnci ve yönetim hakkında inceleme kararı almıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar