Üç çocuğunu öldürüp intihar etti

Üç çocuğunu öldürüp intihar etti
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Sancaktepe'de bir apartmanın kazan dairesinde 3 çocuk ile babaları ölü bulundu. Mehmet A.'nın, çocuklarını öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi.

Artı Gerçek - Sancaktepe'de bir sitenin kazan dairesinde vahşet yaşandı. Anlatımlara göre, sitede teknisyen olan Mahir A. iki gündür işe gelmeyince, diğer teknisyen Dursun Ç. iş arkadaşını aramaya başladı. Dursun Ç., kazan dairesine indiğinde Mahir A. ile üç çocuğunu kazan dairesinde asılı halde buldu.

Haber verilmesi üzerine gelen polis, 32 yaşındaki Mahir A'nın 11 yaşındaki Berat, 10 yaşındaki Büşra ve 4 yaşındaki Yusuf'u asarak öldürdüğünü, ardından kendini asarak intihar ettiğini belirledi.

Polisin yaptığı araştırmada, şiddet uyguladığı eşinin, Mahir A. hakkında bir ay uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi. Ancak Mahir A. karara uymayıp eve gelince, tartışma yaşandı. Ardından Mahir A., çocuklarını gezdirmeye götüreceğini söyleyerek evden ayrıldı. Çalıştığı sitenin kazan dairesine giden Mahir A, çocuklarını doğalgaz borusuna astıktan sonra aynı şekilde intihar etti.

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI

Sancaktepe Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi: "İlçemiz Fatih Mahallesi Selahattin Eyyubi Caddesi'nde bulunan bir sitede işçi olarak çalışan, ailevi ve psikolojik sorunlar yaşayan M.A'nın 3 çocuğunu öldürdüğü ve kendisinin de aynı yöntemle intihar ettiği anlaşılmıştır. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır. Meydana gelen bu elim olayda hayatını kaybeden masum çocuklarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz." (AA/DHA)

Öne Çıkanlar