Urfa'daki Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda patlamalar: 9 yaralı

Urfa'daki Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda patlamalar: 9 yaralı
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 09:14
A+ A-
Urfa'daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda peş peşe patlamalar meydana geldi. Patlama sonrasına ait görüntülerde 'Dikkat insansız hava aracı var' denildiği duyuluyor.

Saat 21.45 sıralarında Urfa'daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı bölgesinden patlama sesleri yükseldi. Patlama kentin bir çok noktasından duyulurken ikinci patlama olay yerine sağlık ve polis ekiplerinin sevki sırasında oldu.

Patlamanın ardından Tugay bölgesinden dumanlar yükseldiği görüldü. Patlamalar nedeniyle trafiğin durma noktasına geldiği ve Tugayın karşısındaki mahallelerde elektrik kesintisi yaşandığı öğrenildi.

 

'GÖRÜNTÜLERDE 'DİKKAT İZSANSIZ HAVA ARACI VAR' UYARILAR DUYULUYOR'

Patlamanın sebebi ise henüz açıklanmazken Twitter'dan yayınlanan görüntülerde 'Dikkat insansız hava aracı var' uyarılarında bulunulması dikkat çekti.

VALİLİK: PATLAMA MÜHİMMAT DEPOSUNDA MEYDANA GELDİ, 9 ASKER YARALANDI

Patlamanın ardından Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, patlamanın mühimmat deposun meydana geldiği ve 9 askerin yaralandığı belirtildi:

"13.11.2019 günü saat 22.30 sularında ilimiz askeri yerleşkesi içinde bulunan bir mühimmat deposunda iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Söz konusu depoyu korumakla görevli dokuz (9) personelimiz, meydana gelen patlama sonucunda yaralanmıştır. Yaralı personelimiz ilimizde bulunan çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmış olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."

MSB: PATLAMANIN SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Şanlıurfa Valiliği ile aynı dakikalarda açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, patlamaların nedeninin araştırıldığını söyledi:

"Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle saat 22.50 sularında patlama meydana gelmiştir. Patlamada yaralanan  personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır.

Olayla ilgili gerekli tüm tedbirler alınmış ve oluşturulan inceleme heyeti ile patlamanın nedenini belirlemek üzere derhal çalışmalara başlanmıştır."

(HABER MERKEZİ)