Valiye maske yanıtıyla gündem olan esnaf Artı TV'ye konuştu: Benim derdim geçim

Valiye maske yanıtıyla gündem olan esnaf Artı TV'ye konuştu: Benim derdim geçim
'Biz burada ekmeğin derdindeyiz. Ölmüşüz, kalmışız... Böyle fakir olduktan sonra ne anlamı var ki?'

Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in, 'Neden masken yok" sorusuna verdiği yanıtla gündem gelen esnaf Üzeyir Yazır, Artı TV'ye konuştu.

Haber Aktüel'de Aris Nalcı'nın yayınına bağlanan Üzeyir Yazır, Emniyet'in valinin denetim yapacağına ilişkin üç saat önceden kendilerine bilgi verdiğini söyledi. "Vali bana neden maske takmadığımı sordu, idaremizde bir sorun var mıdır diye sormadı bile" diyen Yazır, "Bu virüs Türkiye'ye yurt dışından geldi ve çok yayıldı. Neden diye soran, buna üzülen bir tane siyasetçi var mı?" diye sordu.

"Maske benim son derdim, benim derdim geçim" diyen Yazır, "Biz burada ekmeğin derdindeyiz. Ölmüşüz, kalmışız... Böyle fakir olduktan sonra ne anlamı var ki?" sözleriyle ekonomik krize tepki gösterdi.

Yazır, "Maske takmayla iş bitecek mi? Maskeyi iki saatte bir değiştirmen gerekiyor. Her şeyimiz gibi maskemiz de göstermelik" sözleriyle de tepkisine devam etti.

Kendisinin bugüne kadar sosyal yardım dışında hiç ödenek almadığını belirten Yazır, AKP'ye kaydı olan kişilerin ödenek aldığını da ekledi. "Üç aylık kiram, elektrik ve su faturalarım üst üste birikti. Ödemiyorum demiyorum, ödeyemiyorum çünkü kazanamıyorum" dedi.

NE OLMUŞTU?

Coronavirus denetimine çıkan Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in, "Neden maske takmıyorsun?" diye sorduğu esnaf Üzeyir Yazır,  "Canıma yetti. Gebermek istiyorum. Piyasanın haline bak. Salı günü 15 lirayla kapattık, çarşamba günü 100 lira. 100 liranın hepsi kar olsa ne olur?" demişti. Denizli Valisi'nin Coronavirus denetiminde bir başka esnafla diyalogu da gündem olmuştu. Dönerci kendisini tanımayınca işletmenin kapatılması talimatını veren Vali Atik, gelen tepkiler üzerine özür dilemişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar