Van Gölü’nde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor

Van Gölü’nde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor
Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Çarpanak Adası civarında yüzdüğü sırada kaybolan 22 yaşındaki Ahmet Hilmi Hanalp’ı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Artı Gerçek - Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Çarpanak Adası civarında yüzdüğü sırada kaybolan 22 yaşındaki Ahmet Hilmi Hanalp’ı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Dünden beri yapılan arama çalışmalarından sonuç alınmadı. Van Büyükşehir Belediyesi ile AFAD sualtı arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları ise adanın 50 metre çevresinde devam ediyor. Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan ile Tuşba Belediye Eşbaşkanları Hanım Akkoş ve Ümit Keser ise sahilde bekleyişlerine devam eden aile bireylerini ziyaret ederek, arama kurtarma ekiplerinden bilgi aldı.

‘İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ’

Ziyaret sırasında ailelerle görüşen eşbaşkanlar, arama-kurtarma çalışmaları için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Zeydan, “Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak gencimizin bulunması için elimizden gelen her türlü imkanı seferber edeceğiz. Ekiplere ek olarak başka belediyelerden de profesyonel arama-kurtarma ekiplerini talep ettik ve gerekli görüşmeleri yaptık. Kısa bir süre sonra bu ekipler de çalışmalara katılacak. Umarım çalışmalarımız en kısa sürede neticelenir. Burada bekleyen halkımızın tüm ihtiyaçlarını da karşılamak için elimizden geleni yaptık yapmaya devam edeceğiz” dedi.

‘ÇALIŞMALAR YETERLİ DEĞİL’

Eşbaşkanlara bilgi veren Çaldıran ilçesine bağlı Tîkma Jêrê Mahalle Muhtarı Mehmet Sakızcıoğlu, arama kurtarma çalışmalarının yeterli olmadığını bir an önce ekip sayısının arttırılması gerektiğini ifade etti. (MA)

Öne Çıkanlar