Van'da su satan çocuğa müdahale: Polis tepki gösteren bir kişiyi darbederek gözaltına aldı

Yayınlanma:
A+ A-
Van'da kayyım yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri su satan bir çocuğu engellemek istedi. Halkın tepkisi üzerine olay yerine gelen polis göz yaşartıcı gaz sıktı, bir kişiyi darbederek gözaltına aldı.

Şenol BALI


VAN - Van'ın en işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesi'nde Feqiyê Teyran Parkı yanında öğle saatlerine su satan bir çocuğa kayyım yönetimindeki Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri engel olmak istedi. Halk bu duruma tepki gösterdi. Halkın tepkisi üzerine polis çağrıldı.

Polisin gelmesinin ardından gerginlik daha da büyüdü. Görgü tanıklarını anlatımına göre polis göz yaşartıcı sprey sıktı. Çocuğun karakola götürülmesine tepki gösteren bir kişi polis tarafından darbedilerek gözaltına alındı. Su satan çocuk da ailesine teslim edilmek üzere polis merkezine götürüldü.

'MİLLETE ZULÜM ETTİLER'

Artı Gerçek'e konuşan bir görgü tanığı, "Çocuğu görmedim ama polis yaşlı bir adamı tartaklıyordu. Millet karşı çıktı, biber gazı sıktı millete, kimisine vurdu. Bir su ya. Sen çocuğu alsan ne almasan ne. Ne oldu millete zulüm ettiler. Bu halkın bunu yaşamaması lazım" dedi.

'TEPKİ GÖSTEREN YAŞLI AMCAYI POLİSLER DÖVEREK GÖZALTINA ALDI'

Bir başka görgü tanığı ise şunları söyledi: "Dükkanda çalışıyorduk, aşağıdan bağrışma sesleri geldi. Aşağı doğru indiğimiz zaman polisler çocuğun kolundan ve boynundan kilitleyerek zorla arabanın içerisine bindirmeye çalıştılar. Yaşlı bir amca vardı, bırakmadı. Adam çocuğu alınca da bu sefer adamı yere yatırarak arabanın içine yatırdılar. Göz yaşartıcı spreyden sıktılar. Başkomiserleri adamı itti, kafasını vurdu. Biz bunu hak etmiyoruz" diye konuştu.

Öne Çıkanlar