Veli Ağbaba: Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi

Veli Ağbaba: Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi
Yayınlanma:
A+ A-
CHP’li Ağbaba, 1 Kasım 2020 tarihinde koronavirüse bağlı olan sitokin fırtınası nedeniyle ölen Burhan Kuzu’nun öldürüldüğünü iddia etti. Ağbaba, ‘Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü’ dedi.

Artı Gerçek-CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TV42'de Sümenaltı programına konuk oldu.

Ağbaba, iki yıl önce korona virüsünden öldüğü açıklanan eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu'nun ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbaba, "Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü" ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK BİR KEPAZELİĞİ ÜSTÜ KAPATILMASI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ’

Ağbaba konuk olduğu programda şunları söyledi:

"Zindaşti dediğimiz İranlı uyuşturucu baronu. Şimdi yok ortalarda. Aliye Uzun isminde AKP'den birisi bir dergi çıkartıyor. Allah rahmet eylesin Burhan Kuzu ile de arkadaş olduğu söyleniyor. İçerisinde kadın var, fuhuş var, vs. her şey var. Sonra Burhan Kuzu hakime baskı yapıyor. Zindaşti serbest bırakılıyor. Sonra savcı yeniden tutuklama kararı çıkartıyor, Zindaşti yok. Aliye Uzun ile ilgili bu iddiaları Sedat Peker gündeme getirdiği zaman ne yaptı biliyor musunuz? 'Vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz' diye basın açıklaması yaptı. Yaptığınız ahlaksızlığı örtmek için vatanı, bayrağı mı kullanacaksınız?

Bir şey daha söyleyeyim Burhan Kuzu acaba öldü mü? Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliği üstü kapatılması için öldürüldü."(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar