Yangında ölen dört kişi defnedildi

Yangında ölen dört kişi defnedildi
Yangında ölen 4 kişi, Çınar ve Mazıdağı ilçelerinde yüzlerce kişinin katılımıyla defnedildi.

Artı Gerçek - Dün gece saatlerinde Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı köyler ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasında çıkan yangında ölenler defin ediliyor. Yangından en fazla etkilenen mahallelerden Çınar ilçesine bağlı Tobinî Mahallesi'nde ölen, 16 yaşındaki Abdurrahman Buğdaycı ile 30 yaşındaki Ubeydullah Buğdaycı köy mezarlığında defnedildi.

Yüzlerce kişinin katıldı cenazede, yakınlarını kaybedenler fenalık geçirdi. Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından defin işlemi gerçekleştirildi. Cenazeye Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Sera Bucak ile Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır milletvekili Adalet Kaya da katıldı.

Defin işlemi okunan duaların ardında son buldu. Defin işleminin ardından Buğdaycı aileleri mahallede bulunan taziye evinde taziyeleri kabul etti.

MAZIDAĞI'NDA İKİ CENAZE DEFNEDİLDİ

MAzıdağı İlçesi’ne bağlı Yüksekbağ Mahallesi’nde ölen Mazhar Demir ve Sinan Deviren, isimli iki kişi daha ağıtlarla defnedildi. Mahalle mezarlığında defnedilen yurttaşların cenaze merasimine, Mardin ve Diayrbakır ilçe belediye eşbaşkanları, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) milletvekilleri, siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. (MA)

Öne Çıkanlar