Cezaevinde gıda zehirlenmesi: Tutuklular hastaneye götürülmedi

Cezaevinde gıda zehirlenmesi: Tutuklular hastaneye götürülmedi
Yayınlanma:
A+ A-
Balıkesir Cezaevi’ndeki gıdadan zehirlenen tutuklular hastaneye ulaştırılmadı. Tutuklu Salih Erol, tüm mahkumların zehirlendiğini ancak duyulmaması için hastaneye götürülmediklerini aktardı.

Balıkesir Burhaniye T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Salih Erol adlı tutuklu, eşi Narin Erol ile yaptığı haftalık telefon görüşmesinde Balıkesir Burhaniye T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutukluların yedikleri yemekten zehirlendikleri ve tutukluların buna rağmen hastaneye götürülmediklerini aktardı.

Konuya ilişkin Mezopotamya Ajansı'na (MA) konuşan Narin Erol, eşi Salih Erol'un kendisine tutukluların yedikleri yemekten zehirlendiklerini ancak olayın duyulmaması için hiçbir tutuklunun hastaneye götürülmediğini aktardığını belirtti. Erol, “Tutsaklar, idarenin verdiği yemekle dün zehirlenmişler. Tüm mahkûmlarda şiddetli kusma ve ishal vakaları olmasına rağmen; toplu oldukları ve duyulması istenmediği için hastaneye götürülmemişler.  Toplu zehirlenme olmuş. Toplu oldukları için de revirin yetersiz kaldığını da aktırdı bize" ifadelerini kullandı.

DUYARLILIK ÇAĞRISI

Yemek zehirlenmesinin ölüm ile sonuçlanabileceği uyarısında bulunan Narin Erol, cezaevi yönetiminin ailelere derhal bir açıklamada bulunmasını isteyerek, kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı. (MA)