Yolcu inerken hareket eden otobüs, 4 yaşındaki çocuğun ölümüne neden oldu

Yolcu inerken hareket eden otobüs, 4 yaşındaki çocuğun ölümüne neden oldu
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde annesiyle birlikte inmeye çalıştığı sırada hareket eden otobüsün altında kalan 4 yaşındaki Eylül Irmak, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Artı Gerçek - Mardin'in Kızıltepe ilçesi Zergan Mahallesi'nde yolcu inerken hareket eden otobüs 4 yaşındaki Eylül Irmak'ın ölümüne neden oldu. Dün sabah saatlerinde, 4 yaşındaki Irmak, annesi ve kardeşi ile birlikte S.B. yönetimindeki plakası öğrenilmeyen şehir içi yolcu otobüsüne bindi. Bir süre sonra inmek isteyen annesi, kucağındaki kardeşiyle inip, elinden tuttuğu Eylül’ü de indirmek istedi. Bu sırada otobüs hareket etti.

Dengesini kaybederek düşen çocuk, otobüsün altında kalarak ağır yaralandı. İhbarla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Eylül, ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat etti.

Eylül’ün cenazesi otopsi için morga götürülürken, otobüsü sürücüsü S.B. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)

Öne Çıkanlar