Yönetmen Özcan Alper'i hedef gösteren oyuncu, Hulusi Akar'ın konuğu olacak

Yönetmen Özcan Alper'i hedef gösteren oyuncu, Hulusi Akar'ın konuğu olacak
Yayınlanma:
A+ A-
Milli Savunma Bakanı Akar, Burak Haktanır ile bakanlıkta görüşecek. Haktanır, Boğaziçi Film Festivali'nde ödülünü Prof. Dr. Fincancı'ya ithaf eden yönetmen Özcan Alper'i hedef almıştı.

Artı Gerçek - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, TTB Başkanı Şebnem Korur Financı’nın tutuklanmasını eleştiren yönetmen Özcan Alper’i hedef alan oyuncu Burak Haktanır ile ‘gösterdiği duruştan ötürü’ bir araya geleceği duyuruldu.

AA'nın haberine göre, Hulusi Akar, Haktanır'ı telefonla arayarak 'tebriklerini ilettiğini' söyledi. Akar ile Haktanır Milli Savunma Bakanlığı'nda bir araya gelecek.

'İŞİN KAHREDİCİ KISMI SALONDAN BÜYÜK DESTEK ALDI'

Ödül töreninden sonra Sabah'a konuşan Haktanır şöyle konuşmuştu:

"Ödül törenleri ne yazık ki mevcut siyasal iktidara laf sokma, devletin rejmine söz söyleme, şov yapma etkinliklerine dönüşmüş durumda. İstisnasız hemen hemen hepsinde benzer şeyleri görüyoruz. Program 2 saatten fazla sürdü. Olay son 15 dakikasında oldu. Ara ara taşkınlık yapanlar vardı ama tolere edilebilir şeylerdi. Fakat yönetmen Özcan Alper, bütün salonun gözünün içine baka baka, kameraların önünde, milleti enayi yerine koyarak, 'Sırf barış dediği için şu an hapiste olan...' cümlesini kurunca ben tepki gösterdim. Allah'tan korkun, bu kadın sırf barış dediği için mi içeride? Bizleri aptal mı zannediyorsunuz? İşin kahredici kısmı salondan büyük bir destek alması oldu. Dedim ki, o kadın TSK'ya iftira attı. Attığı iftiradan dolayı hapiste. Duyduğu halde tekrarlatıyor. İşine gelmiyor. Sunucu onlardan yana tavır koyarak, onların lehine yatıştırmaya çalıştı." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar