Zonguldak'ta batan gemideki 12 kişiden birinin ölüsüne ulaşıldı

Yayınlanma:
A+ A-
Zonguldak'ta batan gemideki kayıp 12 personelden birinin cesedine ulaştı. AFAD Başkanı Memiş, 11 personel için arama çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Hava şartları hiç tahmin edilmediği kadar ağır" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında batan Türk bayraklı 'Kafkametler' adlı kuru yük gemisinin bulunması için fırtınanın dinmesiyle birlikte, Sahil Güvenlik, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti ekipleri çalışma başlattı.

Ekipler, kayıp 12 personelden’birinin Ereğli sahilinde cesedine ulaştı.

AFAD BAŞKANI: ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

AFAD Başkanı Okay Memiş, "Dünden itibaren kayıp olan 11 mürettebatımızın arama kurtarma çalışmalarına gece gündüz devam ediyoruz. Hava şartları hiç tahmin edilmediği kadar ağır" açıklamasını yaptı.

Memiş şu ifadeleri kullandı:

"11 vatandaşımız kayıp, gemimizin mürettebatı. Allah'tan ümit kesilmez biz bütün imkanlarımızla arama çalışmalarımıza devam ediyoruz.

50 milyon liralık bir ödenek valilik hesabına aktarıldı. Müsterih olsun vatandaşlarımız, elimizden geleni yapacağız."

okay-memis-2143971.jpg

GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Rusya'nın Temruk Limanı'ndan yüklediği ferrosilikonu, İzmir'in Aliağa Limanı'na götürmek üzere yola çıkan ve dün Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında batan 'Kafkametler' isimli geminin, son görüntüleri de ortaya çıktı.

Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, geminin denizde sürüklendiği görüldü. (DHA)

Öne Çıkanlar