'4 kardeşin cenazelerine sahip çıkan olmazsa İBB devreye girecek'Artı Gerçek

İstanbul’da intihar eden dört kardeşin cenazeleri hala alınmazken, cenazelerin kimsesizler mezarlığına gömülmeyeceği belirtildi.


İstanbul Fatih’te kapısına 'İçeride siyanür var, girmeyin’ yazılı not asılı evlerinde cansız bedenleri bulunan dört kardeşin cenazeleri hala alınmazken, cenazelerin alınmaması durumunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) devreye gireceği öğrenildi.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, kendisini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya ile İlişkiler Sorumlusu Şükrü Küçükşahin'in aradığını ve 4 kardeşin cenazesine sahip çıkan olmadığı takdirde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin cenazeleri kaldıracağını söylediğini aktardı. 

Özkök, "Dört kardeş kimsesizler mezarlığına gömülmüyor" başlığıyla yayımlanan Küçükşahin ile dört kardeşin cenazelerinin defin işlemine ilişkin yaptığı görüşme şöyle:

“Dün  sabah erken saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi medya ile ilişkiler sorumlusu Şükrü Küçükşahin aradı... Fatih’te Güneş Apartmanı’nda intihar eden 4 kardeşin cenazesine sahip çıkan olmadığı için Kimsesizler Mezarlığı’na gömüleceğini yazmıştım.

“Bu sabah İBB Sosyal İşler Daire Başkanı Yavuz Saltık bir toplantı yaptı. Eğer bir akrabası çıkıp kendisi kaldırmak istemezse cenazeleri büyükşehir kaldıracak” dedi...

Aramızda şu konuşma geçti.

-Cenazeler nereye defnedilecek?

“Kilyos veya Ayazağa Mezarlığı’na.”

-Kilyos kimsesizler mezarlığı değil mi?

“Hayır onun sahipli mezarlar bölümü de var. Kilyos veya Ayazağa’da sahipli mezarların bulunduğu parsele defnedilecekler.”

-Mezar taşı olacak mı?

“Evet, üzerinde adları soyadları yazılı mezar taşları olacak.”

-Dini tören yapılacak mı?

“Evet olacak, cenaze namazı kılınacak, mevlit okutulacak. Ayrıca Sosyal İşler Daire Başkanı Yavuz Saltık da cenazeye katılacak.”

-Şu ana kadar hiç yakınları çıkmadı mı?

“Bizim bildiğimiz Mersin’de bir tek yakınları varmış. O da yeni doğum yapmış.”

"OLAYIN SIRRI ESRARENGİZ DÖRDÜNCÜ KARDEŞTE Mİ?"

Üç günden beri merakla her yere bakıyorum. Güneş Apartmanı olayında bir erkek, iki kız kardeş hakkında birçok şey öğrendik.  Birinin obez olduğunu, ötekinin bir dans grubunda çalıştığını gördük. Ama dördüncü bir kardeş var ki onun hakkında hiç bilgimiz yok. Foto editörümüz Umut Veis’e sordum. Bir tek fotoğrafını bulamamışlar...Hakkında bilgi yok...Evden hiç mi çıkmıyordu…Bilmiyoruz.  İçime bir şüphe düştü. Acaba işin sırrını çözecek olan kişi, adından ve yaşından başka hiçbir şey bilmediğimiz o dördüncü kardeş mi...”


OYA YETİŞKİN'İN ARKADAŞI CENAZELERİ ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPTI

Öte yandan Artı Gerçek, cenazelere hiçbir akrabanın sahip çıkmaması üzerine Oya Yetişkin'in yakın arkadaşı Serpil Alkan’ın avukatıyla beraber Adli Tıp Kurumu'na gelerek başvuru yaptığı bilgisine ulaştı. Artı Gerçek’ten Fırat Yeşilçınar’a konuşan Alkan, cenazeleri teslim almak için savcılığa başvuru yaptığını belirterek, kendisine herhanbir olumlu bir dönüş yapılmadığını söyledi.

(HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER