Ahmet Hakan: İmamoğlu tamamen İstanbul'a odaklanmışArtı Gerçek

'Kendisine yönelik suçlamalarla kafa bulmayı seviyor. Mesela 'Yapacağız bu işleri, tabii tatile gitmezsek' falan diye espri yapıyor.'


Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na dair izlenimlerini yazdı. Hakan, Ekrem İmamoğlu için "“İstanbul’a odaklanamıyor, gözü daha yükseklerde” falan deniliyor ya...Hayır, hayır! Tamamen İstanbul’a odaklanmış gözüküyor" ifadesini kullandı.

Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te '‘Savaşa hayır’ demek nasıl anlam kazanır?' başlığıyla yayımlanan bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

EKREM İMAMOĞLU İZLENİMLERİ

Sanki Marlon Brando babanın, Godfather filminde “Ailesiyle vakit geçirmeyen adam, gerçek bir adam değildir” sözünü işitmiş gibi... Ailesine acayip önem veriyor.

Günde 10 bin adım atmaya pek hevesli ama işlerinin yoğunluğu nedeniyle atamıyor.

Yüz günlük sürecini şöyle özetlemek mümkün: Yapı kurma, ekip oluşturma, tanıma, araştırma, inceleme, envanter çıkarma, plan yapma...

Sabah kahvesinin ardından mutlaka yeşil çay içiyor.

Maruz kaldığı haksızlıkları, “Aman da ne büyük haksızlıklara maruz kalıyorum ben” diye mübalağayla karşılamıyor... “Bu işin doğasında bu var” anlayışıyla karşılıyor gibi.

Günde 5-6 saat uykuyla idare ediyor. Ancak ayda bir sefer olsun uzun, upuzun bir uykuya ihtiyaç duyuyor.

Kendisine yönelik suçlamalarla kafa bulmayı seviyor... Mesela “Yapacağız bu işleri, tabii tatile gitmezsek” falan diye espri yapıyor.

“İstanbul’a odaklanamıyor, gözü daha yükseklerde” falan deniliyor ya... Hayır, hayır! Tamamen İstanbul’a odaklanmış gözüküyor.

BAĞLANTILI HABERLER