Akşener: Koronavirüs bizim eve de girdiArtı Gerçek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, evinde yardımcısında koronavirüs tespit edildiğini ancak eşi ile kendisinin testlerinin negatif çıktığını açıkladı


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yardımcısının koronavirüs testinin pozitif olduğunu açıkladı. Eşi ile birlikte koronavirüs testi yapılan Akşener'lerin test sonuçları ise negatif.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Akşener, "Evimde çalışan yardımcım koronaya yakalandı. Biz de test yaptırdık. Sonuç negatif çıktı. Büyük tedirginlik yaşadık. Ama çok şükür iyiyiz" dedi.

Salgına karşı aldığı önlemleri de anlatan Akşener, "Ankara'ya döndüğümüzde de partideki sağlık kurulumuzun yönlendirmesiyle, ben ve yakın çalıştığım ekibime koronavirüs testi yapıldı. Sonuçlar negatif çıktı. O zamandan beri de ağırlıklı olarak evde kalıyorum.Sosyal mesafe kurallarını uyguluyorum. Alışverişleri eşim yapıyor, o da sosyal mesafe ve hijyen kurallarına üst düzeyde özen gösteriyor" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN ZORU SEVMEZ, KAÇAR'

"Sokağa çıkmayı yasakladığı andan itibaren devletin, vatandaşının ihtiyaçlarını gidermesi yasal zorunluluktur. İktidar bu zorunluluktan kaçıyor, ekonomik yükün altına girmek istemiyor. Sayın Erdoğan zoru sevmez, kaçar" diyen Akşener iktidarın salgına karşı hazırlıklı olmadığını söyledi.

Akşener, "2 ay önce bazı sorular sordum. Sahra hastaneleri için hazırlıklarınız tamam mı? Salgın hastanelerini belirlediniz mi? İhtiyaç duyulabilecek tıbbi malzeme ve insan kaynağını planladınız mı? Salgının ileri bir noktaya gelmesi durumunda, bulaşımı azaltacak-durduracak önlemler için ön hazırlıklarınızı yaptınız mı? Zaman, bu soruların ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Devlet her ihtimali düşünür, imkanları ölçüsünde yaklaşmakta olan tehlikeye karşı hazırlık yapar. Maalesef iktidarın bu konuda yeterince dikkatli olduğunu söyleyemiyorum."

BAĞLANTILI HABERLER