Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan ve şampiyonluk mücadelesi veren Amedsor, ligin ikinci yarısı başlamasıyla birlikte karşılaştığı Utaş Uşakspor ve Kırşehir Belediyespor’la oynadığı son iki maçta birer puan çıkardı.

Amedspor yönetimi, her iki maçta da hakemleri art niyetli davrandıklarını dile getirdi. Kulüpten konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Ligde oynadığımız son iki maçta maalesef art niyetli olduğunu düşündüren hakemlerin yanlı ve hatalı kararları sonucu ligde şampiyonluk yolunda ilerleyen takımımızın 4 puanı haksız bir şekilde gasp edilmiştir” denildi.
 
‘HAKEM ATAMALARI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ’
 
Aleyhlerin verilen kararların kasıtlı olduğu kaydedilen açıklamada, “Verdikleri bariz hatalı kararlarla, maçlarımızın sonucuna net bir şekilde etki eden ilgili maçlarımızın hakemleri, bu kararlarıyla maalesef aleyhimize verdikleri kararların kasıtlı verildiği yönünde bizleri düşündürmektedir. Maçlarımıza yapılacak hakem atamalarının gözden geçirilmesi için bu maçlarımızın görüntülerini incelenmeleri maksadıyla Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) göndereceğiz” ifadelerine yer verildi. 
 
MHK’Yİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ
 
Amedspor’ a yönelik yapılan hakem hatalarına değindiği açıklama şunlar kaydedildi:  

Sonuç olarak bariz bir şekilde verdikleri kasıtlı kararlar sonucu ciddi puan kaybı yaşamamıza neden olan art niyet hakemlere karşı MHK’yi göreve çağırıyor, maçlarımıza hakem ataması konusunda daha dikkatli olunmasını talep ediyoruz.