Ankara'nın Mamak ilçesinde bir erkek boşandığı eşini silahla vurarak öldürdü. 4 yaşındaki kızının da arasında bulunduğu 2 kişiyi yaralayarak, intihara teşebbüs etti.

Mamak’ta kaynakçılık yapan S.Ö. (38), sokakta eski eşi Ebru Yüksel (33) ile birlikte yaşadığı öne sürülen Mustafa D. (32) ve 4 yaşındaki kızı E.İ.Ö. ile karşılaştı. Bir süre yaya olarak takip ettiği Yüksel ve Mustafa D.'yi sitenin girişinde durduran S.Ö, daha sonra tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine S.Ö, Ebru Yüksel ile Mustafa D.'ye silahla ateş etti. Bu sırada seken kurşunlardan birinin isabet etmesi sonucu S.Ö'nün 4 yaşındaki kızı E.İ.Ö. de yaralandı. S.Ö. aynı silahla başına ateş ederek intihar teşebbüsünde bulundu.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Servis ekipleri, vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiği belirlenen Ebru Yüksel'e olay yerinde kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Ambulanslarla Ankara Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Ebru Yüksel yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Saldırıda yaralanan Mustafa D. ile E.İ.Ö'nün hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan S.Ö'nün ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.