Mahmut Fazıl Coşkun'un yönettiği film, ordudan 60'lı yıllarda tasfiye edilmiş 4 eski askerin bir darbe girişimi sırasında bir gece boyunca süren sıra dışı yolculuğunu anlatıyor. Filmin başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaşıyor.

Dünya prömiyerini 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapan 'Anons', festival kapsamında Jüri Özel Ödülü ve En İyi Akdeniz Filmi ödüllerini aldı. 'Anons', aynı zamanda Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ise uluslararası ve ulusal bölümlerde yarışan tek film oldu. 15 filmin 17 dalda yarıştığı ulusal yarışma bölümünde Yılmaz Güney Özel Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü (Krum Rodriguez) ve Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan 'Anons', aynı zamanda uluslararası yarışma bölümünde de Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. 34. Hayfa Uluslararası Film Festivali’nin uluslararası yarışma bölümünde ise Özel Mansiyon Ödülü’nü aldı. Dünya çapında eleştirmenlerden büyük övgüler alan 'Anons', Hollywood Reporter eleştirmenleri tarafından “sonbahar festivallerinin en iyi 25 filmi” arasında gösterildi. 

'Uzak İhtimal' ve 'Yozgat Blues' filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü uzun metraj filmi 'Anons' 19 Ekim’de sinemalarda... (KÜLTÜR-SANAT SERVİSİ)