AKP Genel Başkanvekili Bülent Turan, Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifasının hemen ardından yaptığı paylaşımda, "En büyük hizmetin istifa haline gelmesi çok acı" dedi.

Bülent Arınç'ın cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden istifasına ilk yorum AKP Genel Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi.

 

 

 

'ÇOK ACI'

"Siyasi görevlerimizi bir gün devredeceğiz. Geride bırakacağımız hoş bir sada en büyük hayalimiz" diyen Turan, "Yaptığımız hizmetler kadar, davaya zarar veren, milletin vicdanını yaralayan, değerlerimize aykırı söylemler de akıllarda kalacak. En büyük hizmetin istifa" haline gelmesi çok acı" ifadelerini kullandı.

MHP: TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ

MHP’den ilk açıklama ise partinin Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız’dan geldi.

"Cüppeni giy, yerini al hayranlık duyduğun bu kişileri savun" açıklamalarını hatırlatan Yıldız, "Artık takke düştü kel göründü" dedi.

Feti Yıldız paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bülent Arınç YİK üyeliğinden ayrılmış yani istifasını vermiş. TV’de yaptığı açıklamadan sonra sütre gerisinden çık, cüppeni giy, yerini al hayranlık duyduğun bu kişileri savun demiştim. Artık takke düştü kel göründü. Şimdi vekaletname alma zamanı. İzliyoruz.”

ÖZDAĞ: SEVİNDİM DOĞRUSU

İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ise, Arınç'ın istifasına sevindiğini söyleyerek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e gönderme yaptı. Özdağ, "Bülent Arınç istifa etmiş. Sevindim doğrusu. Darısı HDP ile özerklik anayasası hazırlayanların başına" ifadelerini kullandı.