Avrasya Başkanı Özkiraz: Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu kabineye girecekArtı Gerçek

Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Berat Albayrak'ın ise Dışişleri Bakanı olacağını iddia etti.


Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın coronavirus (Covid-19) salgını sonrası kabine revizyonu yapacağını söyledi.

Özkiraz, eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını iddia ederken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da Dışişleri Bakanı olacağını söyledi. Berat Albayrak'ın yerine ise Adnan Bali'nin konuşulduğu belirtildi.

Kabine revizyonunun Erdoğan'ın çıkacağı yurt gezisinden sonra yapılacağını belirten Özkiraz, "İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor" dedi.

Kemal Özkiraz'ın Twitter hesabından şu iddialarda bulundu:

"Arkadaşlar Akp Genel başkanı Erdoğan'ın bir yurt gezisine çıkacağını söyledi. Çoğu kişi bunu bir seçim startı olarak okusa da ben bunu partisindeki yaprak dökümünü engellemek için yaptığını anlatmıştım. Dün aldığım kulis de bunu doğruluyor.

Erdoğan geziden sonra önce bir kabine revizyonu yapacak. Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu başkan yardımcısı oluyor. Yatırımcı bakanlıklar Yıldırım'a Diğerleri Soylu'ya bağlanıyor.

Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğan'a bağlı olacak. Yerine Adnan Bali konuşuluyor. İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor. Detayları zaman zaman yazarım. Canlı yayına gelebilirsiniz." (HABER MERKEZİ) 

BAĞLANTILI HABERLER