Suç örgütü lideri Sedat Peker'e yakın bir isim olarak bilinen ve 'basın danışmanı' olarak lanse edilen Emre Olur, gazeteci Alişer Delek'e açıklamalarda bulundu. Olur, 'Peker'in geride bir yayın bırakıp bırakmadığı' yönündeki soruya, "Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını verdi.

Bir süredir yayınladığı videolarla başta iktidar yetkilileri olmak üzere devlet-mafya ilişkilerine dair ciddi ifşaatlarda bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'in 'yakalandığı' yönündeki iddialar Türkiye'nin gündemine yerleşti. Gazeteci Alişer Delek, Peker'in 'basın danışmanı' Emre Olur ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Delek'in aktardığına göre; Olur, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) polisinin daveti üzerine konutundan ayrılan Peker'den henüz bir haber alınamadığını söyledi.

'BAE POLİSLERİ TSİ İLE 12'DE KONUTUNA GELDİ'

Delek, Olur ile yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı:

"Sedat Peker'in 'basın danışmanı' Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu 'daveti' kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi....

TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor.

Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum...

'Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir' yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların 'Peker'in açıklamaları siyasi' olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti."

'PEKER YAKALANDI' İDDİASI TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDE

Pazar günü yayınlanması beklenen videosunu yayınlayamayacağını birkaç gün önceden duyuran Peker'in bugün hiç paylaşım yapmaması, sosyal medyada 'yakalandığı' yönündeki iddiaları kuvvetlendirmişti.

Emre Olur ile yaptığı görüşmeyi aktaran gazeteci Barış Pehlivan, Olur'un kendisine, "Peker'in Dubaili yetkililerle görüşmede olduğunu" söylediğini belirtmişti. Gazeteci Özlem Gürses'le görüşen Peker'in avukatı da 'yakalandığı' yönündeki iddiaları reddetmişti.