İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kültür sanat dergisi "Tuhaf"ın Temmuz sayısı için “Önce İnsan Olmak” başlıklı bir yazı kaleme aldı. İmamoğlu yazıda "Başkanlığımı ilk kez dile getiren kişi Zülfü Livaneli’ydi" dedi.

Üniversite yıllarında Zülfü Livaneli’nin şarkılarının kendisini çok etkilediğini anlatan İmamoğlu yazısında, 
Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde klasik müzik günleri için Beylikdüzü’nü ziyaret eden Zülfü Livaneli'nin kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını dile getiren ilk isim olduğunu söyledi.

İmamoğlu o anı, “O gece milletin huzurunda, ‘Ekrem İmamoğlu bir gün umarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olur’ dedi. Bunu dile getiren ilk kişiydi. Tabii benim yüzüm kızardı, mahcup oldum. Livaneli’nin bu hedefi o günden koyması, bize böyle bir ışık tutması, benim için inanılmaz değerliydi.” ifadeleriyle anlattı.

Ekrem İmamoğlu Zülfü Livaneli’nin İBB seçimlerinin gizli kahramanı olduğunu da dile getirerek; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına davet edilişim sürecinde kendisinin de önerilerine başvuruyordum. Bana moral verdi, tavsiyeleri oldu. Bu sürecin en gizli kahramanlarından biri olduğunu içtenlikle söyleyebilirim." dedi. (HABER MERKEZİ)