AKP'li ilçe başkanına göre yardımları akraba ve arkadaşa dağıtmak 'fikir ayrılığı'Artı Gerçek

AKP Genel Merkezi kararıyla ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere gönderilen yardım çeklerini arkadaşları ve yakın çevresine dağıtan ilçe başkanı meseleyi düşünce ihtilafı olarak gördü.


Aydın'ın Koçarlı ilçesinde AKP İl Başkanlığı yapan İlyas Arslan ile Belediye Başkanı Nedim Kaplan ile AKP Genel Merkezi'nin yardım çeklerinin dağıtımı tartışması yaşandı.

Belediye Başkanı Kaplan, İlçe Başkanı Arslan’ın yardım çeklerini muhtaç aileler yerine arkadaşları ve yakınlarına verdiğini öne sürdü ve  istifasını istedi. Arslan ise olayın fikir ayrılığı olduğunu, "İnsan yeri geliyor kendi karısıyla bile anlaşamıyor" sözleriyle ifade etti.

Sözcü'den Lütfü Sansür'ün haberine göre, 250 liralık yardım çeklerini, İlçe Başkanı İlyas Arslan'ın, yoksullara dağıtmak yerine, yakınları ve arkadaşlarının vatandaşlık numaraları üzerinden kullandığı iddia edildi.

İddiaların ilçede dillendirilmesi üzerine AKP'li Belediye Başkanı Nedim Kaplan, AKP İl Başkanlığı ve Genel Merkezi’ne durumu ileterek, Arslan ile yardımların dağıtılmasını organize eden diğer isim Kadın Kolları Başkanı Yasemin Uygun'un görevden alınmasını talep etti.

'FİKİR AYRILIĞI'

Yaşanan gelişmelerin yerel basında yer alması üzerine, AKP İlçe Başkanı Arslan, konunun çok dillendirilmemesini isteyerek “Bu ufak tefek bir fikir ayrılığı, çok büyük bir problem değil. Partiyle ilgili istişare yapmamaktan kaynaklı ufak tefek hatalar. Teşkilatlarla belediyenin olduğu yerde her zaman ufak tefek sürtüşmeler, fikir ayrılıkları olur. Biz teşkilatı, o belediyeyi düşünebilir. İnsan yeri geliyor kendi karısıyla bile anlaşamıyor” açıklamasını yaptı.

5 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İLÇE BAŞKANINA SAHİP ÇIKTI

Koçarlı Belediyesi'nin AKP'li 7 meclis üyesinden 5'i ise, Kaplan ile Arslan arasındaki tartışmada, ilçe başkanı ile kadın kolları başkanından yana tavır aldı.

Meclis üyeleri Adnan Akdağ, Murat Uncu, Mustafa Demir, Necmi Çıblak ve Yaşar Dirik düzenledikleri basın toplantısında “ilçe ve İl Başkanı ile yapmış olduğumuz görüşmede genel merkezin kuralları dahilinde yardım listesinin hazırladığını ve bu listenin usulsüzlük taşımadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Belediye başkanı Nedim kaplan'ın kendi tekelinde listeyi hazırlayarak, teşkilatı bertaraf etme girişiminde bulunması kabul edilemez” diyerek Kaplan’ı suçladı.