'Benim tarzım bu, ben alışılagelmiş bir siyasetçi değilim'Artı Gerçek

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, İBB Başkanı İmamoğlu'nun Elazığ depreminin ardından Palandöken'de tatile gitmesi nedeniyle yapılan eleştiriler hakkındaki değerlendirmesini aktardı.


ARTI GERÇEK -CHP eski Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş Habertürk'te katıldığı "Türkiye'nin Nabzı" programında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ depreminin ardından Erzurum Palandöken'de tatile gitmesi nedeniyle yapılan eleştiriler hakkında değerlendirmeler yaptı. 

Deprem sonrası yapılan tatil eleştirileri hakkında Barış Yarkadaş bir siyasetçinin tatil yapmasına karşı çıkılmasının mümkün olmadığını, ancak depremden hemen sonra gelen tatilin "doğru olmadığını" söyledi. 

Yarkadaş, "Ekrem İmamoğlu'nun yakın çevresinden aldığım bilgiye göre İmamoğlu bu tatil eleştirileri ile ilgili şunu söylemiş: Benim tarzım bu. Ben alışılagelmiş bir siyasetçi değilim, toplum da bu tarza alışacak.' demiş. Bu tatilin zamanlamasının hiçbir şekilde doğru olmadığını düşünüyorum." diye konuştu.