İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt veren Boğaziçi Dayanışması, "Biz uzlaşmayacağız, siz geri adım atacaksınız" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, kendilerini ve ailelerini hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Boğaziçi öğrencilerinin 150 tanesinin ailesini bilgilendirdik. Bazı ideolojik aileler 'Siz bu işe karışmayın' dedi" şeklindeki ifadelerine yanıt verdi.

''TEHDİTLERİNİZİN BOĞAZİÇİ DİRENİŞİNİ YILDIRDIĞI YOK'

Boğaziçi Dayanışması adına yapılan açıklamada, "Kayyum kollayıcılığıyla tanınan 'atanmış' İçişleri Bakanı'nın ithamları Boğaziçi direnişlerini de aşıp ailelerine, ailelerimize kadar ulaştı. "Çocuğunuz geleceği kaymasın" gibi tehdit içeren söylemlerini 'bilgilendirme' olarak niteleyen Soylu, haklı taleplerimizi savunan ve mücadelemizi destekleyen ailelerimizi hedef gösterip 'ideolojik' diyerek etiketliyor" denildi.

"Hatırlatalım, çizdiğiniz 'makuliyet' sınırlarının bir karşılığı olmadığı gibi; tehditleriniz ve fişlemelerinizin de Boğaziçi direnişini yıldırdığı yok" diyen öğrenciler, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Biz, demokratik haklarımızı yılmadan savunduğumuz, haklı mücadelemizden geri adım atmadığımız için sadece ailelerimizin değil, yüreklerinde zerre adalet kırıntısı taşıyan her insanın desteğini alıyoruz.

'BİZ UZLAŞMAYACAĞIZ, SİZ GERİ ADIM ATACAKSINIZ'

Sizler ise tarihe karışması uzun sürmeyecek emek düşmanlığının, cinsiyetçiliğin, homofobi-transfobinin bayraktarlığını yapıyor; her hak mücadelesini, haklı mücadeleti mesnetsiz bir şekilde 'terörizm' diye etiketleyerek, halkın usandığı nefret ve tehdit siyasetini sürdürüyorsunuz.

Biliyorsunuz, fakat yine söyleyelim; bir adım geri atmadık, atmayacağız da! Bir kez olsun aşağı bakmadık, bakmayacağız da! Mücadelemize hakları taleplerimize ulaşana dek devam edeceğiz. Biz uzlaşmayacağız, siz geri adım atacaksınız."