Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önünde tplanan öğrenciler, bir gün tutuklanan 2 öğrenci için basın açıklaması yapmak istemiş ancak polis buna izin vermeyip, bazı öğrencileri gözlatına almıştı.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan Mısra Sapan, göz altlarının morardığını gösteren fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

Sapan, gözaltına alınması sırasında sivil polislerin yüzüne diz attığını, yere düştüğünde ise tekme ve yumruklara maruz kaldığını ve ters kelepçeyle gözaltına alındığını belirtti.

Söz konusu eylemde Güney Kampüs’ün önünde barikat kuran polis, üniversite dışında toplanan öğrencilere müdahale etmiş, kampüs içinde bulunan öğrencilerin ise dışarı çıkmalarına izin verilmemişti.

Polisin müdahalesinde çok sayıda kişi yaka paça gözaltına alınırken, bu sırada bazı öğrencilerin yerde sürüklenerek götürülmeye çalışıldığı kameralara yansımıştı.

Eylemlerde 14 öğrenci gözaltına alınmış, öğrencilerin tamamı serbest bırakılmıştı.

'İKİ GÖZÜ DE MORARTILANA KADAR SALDIRIYA UĞRADI'

Sağ gözündeki morarmanın daha yoğun olduğu görünen Sapan'ın avukatı, konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Avukat Gökhan Soysal, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarının tutuklanmasını protesto etmek için düzenlenecek olan basın açıklamasına gitmek isteyen müvekkilim, henüz yolda 7 arkadaşıyla birlikte darp edilerek gözaltına alınmıştı. Öncesinde bazı sosyal paylaşımları nedeniyle de hedef gösterilişti. Gözaltına alınırken, sağ gözü daha yoğunluklu olmak üzere iki gözü de morartılana kadar, hem gözaltına alınırken hem de araç içerisinde saldırıya uğradı” dedi.

Avukat Gökhan Soysal, konu hakkında ilgili makamlara suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.