AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan'ı camiye ayakkabılarıyla girdiği gerekçesiyle eleştirdi. Tayyar daha sonra yaptığı paylaşımı kaldırdı.

Öte yandan konuyla ilgili CHP'li Başkan Fatma Hürriyet Kaplan açıklama yaptı. İlk olarak AKP’li meclis üyesi Şener İnce’nin bu iddiayı ortaya attığını ifade eden CHP'li Başkan, oranın cami değil ardiye olduğunu, seçimde orada oy kullanma işleminin yapıldığını, yatakların olduğunu, yerlerin ıslak olduğunu ifade ederek fotoğraflar gösterdi.

Gezi eylemlerine gönderme yapan Başakn Kaplan, "Biz bu senaryoları Kabataş’ta da gördük" diyerek, AKP'li Şener İnce hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti ve AKP'li İnce'yi özür dileyemeye davet etti.

Şamil Tayyar daha sonra kaldırdığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Özel hayatınız ve dine bakışınız kişisel tercihinizdir. Birgün... Bir camiye yolunuz düşer, kapısından içeri adımınızı atarsanız eğer, edepsizlik, saygısızlık yapamazsınız. CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan gibiler dahil. Yazıklar olsun!"

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

“Camiye ayakkabıyla girdi” iddiasına fotoğraflarla cevap veren Başkan Hürriyet, “AK Partili meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köy halkına iftira atmıştır. Milletin oyu ile seçilen 4 muhtarımıza iftira atmıştır. Ben buradan Şener İnce’ye sesleniyorum. Sen Fethiye Köyü halkından, İzmit halkından, milletin oylarıyla seçilmiş 4 muhtarımızdan özür dilemek zorundasın” dedi. Başkan Hürriyet ayrıca Pazartesi saat 10:00’da milleti kin ve nefrete sürüklemek suçundan Şener İnce hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Basın açıklamasında konuşan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, “AK Partili meclis üyesi Şener İnce’nin paylaşımının basında yer alması ve ne yazık ki bir iftira karşısında basın açıklaması gereği duyduk. Bu açıklamada muhtarlarımız, meclis üyelerimiz ve halkımızla beraber olmak istedik. Bu iftiraya karşı sessiz kalmayacağız. AK Partili meclis üyesi Şener İnce bir paylaşım yapıyor diyor ki ‘Camiye ayakkabıyla girdiler’ biz bu senaryoları Kabataş’ta da gördük. Ne zaman halkımızın iyiliği için bir şey yapsak hemen iftiraya başvuruyorlar. Düğün salonlarının 1 TL olmasıyla ilgili çalışmamızın ardından kendi meclislerinde hiçbir şey yapamadılar. Ne yapalım ne edelim diye düşündüler böyle bir iftira attılar” dedi.

KÖY EVİ OLACAK

İzmit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada da geçtiğimiz seçimlerde aynı alana sandık konularak vatandaşların o alanda oy kullandıkları ifade edildi. Aynı alanın ardiye olarak kalmaması, köydeki vatandaşların daha etkin kullanması için 'köy evi' olarak projelendirme çalışmaları da sürüyor.