AKP’li Afyonkarahisar Belediyesi Başkanı Mehmet Zeybek ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı’nın katıldığı hafızlık merasimi için camiye kırmızı şeritle protokol yolu yapıldı. Başkan bu yoldan geçip kürsüye çıktı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, camideki bu şatafat görüntülerinin üzerine “Hepimiz sınavdayız. Sınavı kazanmanın yolu Kur'an-ı Kerim'in ahlakımız olmasıdır” şeklinde konuşma yaptı. Törene katılanların harem selamlık oturtulması da dikkat çekti.

Afyonkarahisar İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 155 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi. Merasim Hacı Mehmet Sayın Camii'nde düzenlendi. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen'in katıldığı Hafızlık İcazet Merasimi için cami içerisine kırmızı şeritlerle protokol yolu yapıldı. Protokol üyeleri için de camiye altın varaklı koltuklar getirildi. Protokoldekiler konuşmacıları bu koltuklarda oturarak dinledi, ardından sırayla konuşma yaptı. Afyon Hacı Mehmet Sayın Camii'nde yapılan törende 155 öğrenciye sertifika verilirken, AKP’li Belediye Başkanı Zeybek şeritli yoldan alkışlar eşliğinde kürsüye doğru yürüyüp konuşmasını yaptı.

ALTIN VARAKLI KOLTUKTA OTURAN DİYANET BAŞKAN YARDIMCISI: HEPİMİZ SINAVDAYIZ

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre törende kürsüye davet edilen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen dünya hayatının sınav olduğunu söyleyerek “Hepimiz sınavdayız. Sınavı kazanmanın yolu Kur'an-ı Kerim'in ahlakımız olmasıdır. Ne istiyorsa yapmamız, ne diliyorsa yerine getirmemizdir” dedi.

AKP’li Başkan Zeybek ise sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Rabbimizin ilk emri; ‘Oku, yaratan Rabbinin adı ile oku’. Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Burhan İşleyen Hocanın teşrifleriyle gerçekleştirilen hafızlık eğitimini tamamlayan gençlerimizin hafızlık icazet merasimi programına katıldık. Hafızlarımızı, ailelerini ve hocalarımızı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim gençliğimizi ve bizleri Kur'an'ın izinden ayırmasın.”