Vahit Bıçak'a dava açılıyorArtı Gerçek

Baba Mustafa Damar, katilin avukatı Vahit Bıçak hakkında 'ölünün hatırasına saygısızlık' ile 'tehdit ve hakaret' suçlamasıyla dava açacağını söyledi.


Ankara’da öğrencisi İsmail Hikmet tarafından öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar, katilin avukatı Vahit Bıçak hakkında 'ölünün hatırasına saygısızlık' ile 'tehdit ve hakaret' suçlarından dava açacaklarını söyledi.

Mustafa Damar avukat Vahit Bıçak’ a dair, 'ölünün hatırasına saygısızlık' ile 'tehdit ve hakaret' suçlarından dava açacaklarını belirtti. Hasan İsmail Hikmet'e , karar duruşmasında 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'ruhsatsız silah taşımak' ve 'silahla tehdit' suçundan da 3 yıl hapis cezası verilmişti.

Bıçak, esas hakkındaki mütalaaya karşı yaptığı savunmada Ceren Damar Şenel'in müvekkiline cinsel istismarda bulunduğu, konumunu kullanarak bu istismarı sürdürdüğü ve müvekkilini tehdit ettiğini söylemişti. Dava sonrası Ankara Barosu, Bıçak hakkında soruşturma açılmasına karar vermişti.

'BUGÜNE KADAR DAVA İÇİN SUSTUM'

Baba Mustafa Damar, "Kızlarının acısına yanamadan sanık avukatı Vahit Bıçak'ın psikolojik şiddetine maruz kaldıklarını" ifade ederken, "Kızımın namusuna, iffetine dil uzattı. Ölünün hatırasına hakaret etti. Daha da ileri giderek şahsıma, aileme yönelik psikolojik şiddet uyguladı. Kamuoyunun gözü önünde tehditlere varan ifadelerde bulundu. Bunların karşılıksız kalmaması gerekir.Bugüne kadar sabrettim, kızımın davasının zarar görmemesi için sustum. Ancak bunların tamamını derledim, toparladım. Kesinlikle yanına bırakmayacağız. Çünkü bu kişi gençlere ve topluma kötü bir rol model. Önümüzdeki günlerde harekete geçeceğim.Kesinlikle dava açacağım çünkü birincisi kızımın namusuna dil uzattı, ikincisi beni tehdit etti. Bunların tamamı yargının çatısı altında, avukatların, sivil toplum örgütlerinin, kamuoyunun gözü önünde yapıldı. Her şey aleni yapıldı. Dolayısıyla kendisi hakkında suç duyurusunda bulunup, en ağır cezayı alması için çalışacağım" dedi.

(HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER