CHP'de genel başkanlık seçimi için ilk aday adayı Aytuğ AtıcıArtı Gerçek

CHP'nin Mart'ta gerçekleştireceği 37. Olağan Kurultayı'nda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na ilk rakip adayı Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı oldu.


CHP Mersin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında aday adaylığını "Yepyeni bir öykü yazmak için bu yola çıkmış bulunuyorum" sözleriyle açıklayan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, "Yepyeni bir öykü derken, bu öykü yepyeni bir parti kurmak, partiyi tamamen yenilemek anlamında değil. Partimizin ilkeleri, varmak istediği hedef çok güzel. Partimizin demokrasi mücadelesi takdire şayan. Ancak, bunu daha ileriye götürmek için yeni öyküler yazmamız gerekiyor. Bu öyküyü hep birlikte, özellikle gençlerle, kadın emeğinin, aklının olmasıyla yazacağız" dedi.

GAZETECİLERE 'REFORM HAREKETİ MANİFESTOSU' DAĞITTI

Basın mensuplarına ‘Reform Hareketi Manifestosu’ dağıtarak, CHP’de çok ciddi bir reforma ihtiyaç olduğunu, belirten Atıcı, değişimin sadece genel başkan, Merkez Yönetim Kurulu veya Parti Meclisi ile sınırlı olmadığını söyledi. Parti tüzüğü başta olmak üzere daha demokratik bir yönetim sistemi için reformlara ihtiyaç duduklarını ifade eden CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, genel başkan olması durumunda hayata geçireceği reformları anlattı:

''HEDEFİM İKTİDARA GELMEK'

"Partimizdeki en önemli reformlardan birisi, başarısızlık kriterinin ortaya konmasıdır. Bugüne kadar hiçbir partide başarısızlık nedir dediğiniz zaman bir tanımı yoktur. Başarısızlığın tanımını koyduğunuz zaman, bu tanıma uyan yöneticilerin artık o görevden ayrılmaları gerektiğini söylediğiniz ve bu uygulandığı zaman bunun adı reformdur. Örneğin, genel veya yerel seçimlerde CHP'nin, ittifak olmadan kendi adına aldığı doğrudan oy oranının bir önceki seçimde aldığı oy oranından bir milim bile daha düşük çıkması, bir başarısızlık göstergesidir ve hangi kademede olursa olsun bu kademedeki yöneticilerimizin başarısız kabul edilmeleri ve o görevi bırakmaları bir reform olacaktır. Kısmet olur partime genel başkan olursam, bu reformlardan çok daha fazlasını ve manifestoda yer alan önerilerimin tamamını uygulamaya ve karar mekanizmalarına kabul ettirmeye çalışacağıma emin olabilirsiniz." (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER