Bartın’ın Amasra ilçesinde, işten çıkarıldığı belirtilen Berat Ö., Amasra Belediye Başkanı CHP’li Recai Çakır’a evinin önünde çakıyla saldırdı. Recai Çakır, Berat Ö.’nün elini tutarken, çevredekilerin yardımıyla saldırgandan kurtuldu. Saldırgan Berat Ö. gözaltına alındı.

Amasra Belediyesi’nde müteahhit firmada otopark görevlisi olarak çalışan Berat Ö.‘nün bir süre önce işten çıkarıldığı belirtildi. DHA’nın haberine göre Berat Ö. cep telefonundan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’a tehdit mesajı gönderdi. Başkan Recai Çakır durumu polise bildirerek, şikayetçi oldu.

Akşam saatlerinde Kum Mahallesi’ndeki evine giden Başkan Recai Çakır, evinin önünde Berat Ö. ile karşılaştı. Berat Ö. "Savcılığa gittin de ne oldu?” diye bağırarak çakısını çıkarıp, Recai Çakır’ın boğazına doğru salladı. Recai Çakır, Berat Ö.’nün elini tutarken, çevredeki komşuları yardıma koştu. Komşuları, Berat Ö.’yü etkisiz hale getirirerek polise haber verdi. Polis, Berat Ö.’yü gözaltına alırken, elinde küçük bir kesik oluşan Recai Çakır hastaneden rapor aldı.

CHP’li Belediye Başkanı Recai Çakır yaşanan olayla ilgili olarak, "Daha önceden belirli sebepler yüzünden işten çıkardığımız arkadaşımız, dün bana tehdit mesajı attı. Bende şikayetçi oldum. Akşam evime gitmek istediğim sırada evimin önüne gelerek, benimle ağız münakaşasına girdi. Sonra bana saldırdı. Komşularımız araya girdi. Sonra polisler geldi. Şimdi gözaltına alındı. Ben Amasramızın hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim" dedi.