Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen İsmailağa Cemaati'nden Ahmet Mahmut Ünlü, "Ali Babacan'ın, Sezen Aksu'nun Peygamber Atamıza ve Kıymetli Annemize yaptığı hakâreti fikir özgürlüğü çerçevesinde savunan tweeti çok mânîdârdır. Buna ancak şu yorumu yapabiliyorum; Bugün rey için ana babasını satanlar yarın yönetime gelseler düşünün neleri satarlar?" dedi.

'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkıda geçen, ‘Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e’ sözleri sosyal medyada infial yaratan Sezen Aksu'ya yönelik eleştiriler ve destekler sürüyor.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  Aksu'ya "Sezen Aksu’nun hedef alınması kabul edilemez" ifadeleriyle destek vermişti.

Bunun üzerine Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Babacan'a sert tepki göstererek "oy almak için dini değerlerini satıyor" imasında bulundu.

Cübbeli Ahmet'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeler yer aldı:

"Ali Babacan'ın, Sezen Aksu'nun Peygamber Atamıza ve Kıymetli Annemize yaptığı hakâreti fikir özgürlüğü çerçevesinde savunan tweeti çok mânîdârdır. Buna ancak şu yorumu yapabiliyorum; Bugün rey için ana babasını satanlar yarın yönetime gelseler düşünün neleri satarlar? Rabbimizin kelâmına mazhâr olmuş bir Nebiyy-i Zî-Şân'ın haysiyetini korumayanların artık korunacak bir îtibarları kalmamıştır."