Diyarbakır Valiliği: Mukavemet etti, köpek de kendiliğinden refleks gösterdiArtı Gerçek

Diyarbakır Valiliği konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.


Diyarbakır Valiliği, Yılmaz çiftine evlerinde yapılan köpek saldırı hakkında "Haberlerde iddia edildiği şekilde ikamet içerisindeki şahıslara operasyon köpeği marifetiyle kasıtlı bir saldırı olmamıştır." dedi.

Diyarbakır'da bir polisi öldürrmekten tutuklanan ve gözaltında işkence gören M.E.C.'yi ararken bir evin kapısını kırıp içeri giren polislerin Yılmaz çiftine köpeklerle işkence yapılmasına ilişkin valilik bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Şeyhmus Yılmaz'ın köpeğe tekme attığı için köpeğin saldırdığı iddia edildi. 

Diyarbakır Valiliği'nin açıklaması şöyle:

Bazı internet haberlerinde, 30 Mayıs 2020 günü şehit olan Polis Memuru Atakan ARSLAN'ı şehit eden M.E.C isimli şahsın yakalanması için yürütülen çalışmalar esnasında girilen bir ikametteki şahıslara köpeklerle işkence yapıldığı şeklinde iddiaların yer aldığı görülmüştür.

Tutuklu M.E.C isimli şahsın olaydan sonra yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlar kapsamında Şeyhmus Yılmaz ve eşi Menice Yılmaz çiftinin ikamet ettiği adrese de gidilmiş, görevlilerimizle birlikte bulunan 1 operasyon köpeği, talimatnamesine uygun şekilde ikamet içerisine alınmış, ikamette bulunan Şeyhmus YILMAZ’ın operasyon köpeğine tekme atarak mukavemet etmesi üzerine operasyon köpeği kendiliğinden refleks göstermiş ancak eğiticisi tarafından derhal kontrol altına alınmış, haberlerde iddia edildiği şekilde ikamet içerisindeki şahıslara operasyon köpeği marifetiyle kasıtlı bir saldırı olmamıştır. 

İddialar ile ilgili olarak Şeyhmus Yılmaz ve eşi Menice Yılmaz’ın Bağlar Polis Merkezi Amirliğimize avukatları ile birlikte gelerek şikayetçi olmaları üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli soruşturma başlatılmıştır.

 

 

BAĞLANTILI HABERLER