Gazeteci Timur Soykan Twitter'da ‘Erdoğan’a neler oluyor’ başlıklı bir tweet zinciri paylaştı. Erdoğan'ın tepki ve hareketlerine dikkat çeken Soykan "Bir süredir ‘Erdoğan’a neler oluyor’ diye soruyoruz. Geçmişteki halinden çok farklı. Gaflar ve bazı farklı davranış biçimleri, toplumun gözleri önünde yaşanıyor ama yeteri kadar tartışılmıyor. Dün bu garipliklerin son halkası yaşandı. Bir video belgesel ile kayda geçirelim." notuyla videolar paylaştı.

Soykan birinci video için  "2-) Erdoğan'ın dün (17 Ekim 2021) Angola ziyareti öncesinde yaptığı basın açıklaması garipti. Soruların önceden verildiğini çok belli edecek biçimde yanıtları kağıttan okudu. Aşağıdaki bir dakikalık videoyu dikkatli incelemekte fayda var." değerlendirmesinde bulundu.

Paylaştığı ikinci video da Soykan soruların yanıtlarını okuduğuna dikkat çekerek "3-) Aynı basın toplantısındaki ikinci soruda da durum farksız. Erdoğan'ın önündeki kağıttan okuduğu anlaşılıyor." dedi.

Soykan Erdoğan'ın son aylarda benzer çok sayıda görüntü verdiğine dikkat çekiyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın daha önce de partilileriyle bayramlaştığı programda uyuklar göründüğü anlar kamuoyuna yansımıştı.