Erdoğan: Bu ay sonuna kadar kuşatmayı sonlandırmanın planları içindeyizArtı Gerçek

Erdoğan AKP grup toplantısında konuştu.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Gözetleme kulemizi kuşatmaya alanlara verdiğimiz süre doluyor. Bu ay sonuna kadar buralardaki kuşatmayı sonlandırmanın planları içindeyiz." dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Esad ile görüşülsün sözüne tepki göstererek "Sen Esad'ı görmediğin zaman biz onunla görüşüyorduk ama adam olmadığını gördük, bunda insaf diye bir şey yok." dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye’nin pek çok sıkıntısı var ancak CHP yönetimi hala en önemli sıkıntımız olarak sürüyor. Milletimize olan saygımız gereği kendimizi bazı gerçekleri ifade etmek mecburiyetinde hissediyoruz. Önce adaletten bahsedip ardından adalet kurumlarına her türlü hakaretleri yapan bir zihniyet.

Bu ülkede kölelik yoktur ama zihnini ve elindeki imkanları emperyalistlere satmış olan kişiyi biliyoruz. Türkiye tarihinin en önemli mücadelelerini verirken tüm kamu görevlilerine saldıran bir kişi ülkesine değil düşmanlarına hizmet ediyor demektir.

Suriye meselesinin ne olduğunu zerre kadar anlamamış bir kişinin bu konuda söylediği söz ancak sinek vızıltısı kadar değer taşır. İdlib’de adam kendi toprağını savunuyor diyerek kendi ülkesi yerine rejimin yanında yer alan kahraman askerlerimizin mücadelesine laf eden bir kişi asla bu milletin evladı olamaz.

İnsan da vicdan önemli bir sestir. Bu İdlib’deki sen o yavruları sen televizyonlarda izlemiyor musun? O yavruların nasıl sığınacak yer aradıklarını görmüyor musun ya?

o yavruların ahı sana yeter. O anneler o babalar o çamur deryası içinde başlarını sokacak bir çadır dahi bulamıyorlar.

"ADAM OLMADIĞINI GÖRDÜK"

Bana yaptığı teklife bak ya... Sen daha Esed’i görmediğin zaman biz onunla görüşüyorduk zaten. Ama biz ona hangi teklifi yaparsak yapalım adam olmadığını gördük.

“BUNLAR CİBİLLİYET FUKARASI”

Bay Kemal sen siyaseti bilmiyorsun sen siyasetin cahilisin bunları tanımıyorsun. Bunlar cibilliyet fukarası bunlar hiçbir zaman kalkıp da kendi vatandaşına dahi insanca muamele edebilecek durumda değiller ve bunu yapmadılar.
Şu anda Apo’nun ortaklarıyla ortaklığı var bununla kalmadılar AP’de de beraber oturdular.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN TRABLUS’TA NE İŞİ VARDI?”

Libya’da ülkemizin ne yapmaya çalıştığını anlamamış bir kişinin bu konuda söyledikleri deryada damla hükmünde dahi değildir. Gazi Mustafa Kemal’in Trablus’ta ne işi vardı? Bizim bir tarihimiz var, biz tarihimize sahip çıkan tarihimizle beraber yürüyen bir partiyiz.

“BU ADAMIN BU KONUDA SÖYLEDİKLERİ HEZEYANDAN İBARETTİR”

Bugün Libya’da Türk aşiretleri var. Ama sorun bilmez inanın CHP’nin şurada 20 yıllık geçmişini bile bilmez bu adam. Bu adamın bu konuda söyledikleri hezeyandan ibarettir.

Türk milleti Çanakkale’de 7 düvele karşı mücadele ederken de emperyalistlerin borazanlığını yapanlar vardı. Gavurun kılıcını çalarak bu milletin canını acıtabilirsiniz ama asla mücadele azmini kıramazsınız.

O yüzden CHP’yi milletimize başındaki zatı da işinin ehli hekimlere havale ediyorum.

SAMAN TEPKİSİ

Saman konusunu tekrar izah edelim de mesele onu dinleyenlerin aklında yanlış kalmasın. Bu zatın sürekli saman konusunu açması zihin dünyası hakkında bilgi veriyor bize.

Türkiye 2019 yılında yaklaşık 24 milyon ton saman üretmiştir bu samanın yaklaşık 85 bin tonunu ihraç ederek gelir elde ettik. Türkiye dünyanın en önemli gıda üretici ve ihracatçılarından biridir.

Tarım ürünleri ihracatımız 2019’da 18 milyar dolara yükseldi yani yaklaşık 5 katına çıktı.

Elbette siyasette ittifaklar vardır ve meşrudur. Meşru olmayan bu işi gizli saklı yapmaktır. Bu işi gizli saklı yapanlar bölücü örgütün güdümünde yapanlar siyaset değil kirli ittifak yapar. Mızrak artık çuvala sığmıyor. Böyle bir ittifakın dünyanın neresine giderseniz gidin demokrasilerde yeri yoktur. Eş başkanları çıktı, artık ittifaklarımızı alenileştirelim çağrısında bulundu. Terör örgütleri ile böyle gizli saklı yol yürürsen çıkar bunun bedelini senden isterler.

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GÜDÜMÜNDEKİ PARTİ TARAFINDAN TAYİN EDİLMİŞ KİŞİLER GÖREV YAPIYOR”

Pek çok CHP belediyesinin yönetiminde bölücü terör örgütünün güdümündeki parti tarafından tayin edilmiş kişiler görev yapıyor. Bize düşen görev CHP’li belediyelerdeki bu ihanetleri yolsuzlukları takip edip milletimizin huzuruna çıkarmaktır. CHP gibi bir partiyi bölücü terör örgütünün kadrolarına teslim eden zihniyetin diğer alanlardaki hezeyanlarına şaşırmamak gerekiyor.
Bölücü terör örgütünün güdümündeki partinin elindeki belediyeleri yakından takip ediyoruz.

“VERDİĞİMİZ SÜRE DOLUYOR”

İdlib’te ortaya çıkan insani krizi önlemek için sahada aktif müdahale dahil her yolu deniyoruz.
Rusya insani hassasiyeti kabul etmek istemiyor. Gözlem kulelerimizi kuşatma altına alanlara verdiğimiz süre doluyor. Talebimiz rejimin Soçi muhtırası sınırlarına yani gözlem noktalarımızın gerisine çekilmesidir. Talebimiz rejimin saldırılarını sonlandırmasıdır.

“İDLİB’TE EN KÜÇÜK BİR GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”

Şu anda en büyük sıkıntımız hava sahasını kullanamıyor oluşumuzdur. İnşallah yakında buna da bir hal çaresi bulacağız. İdlib’te en küçük bir geri adım atmayacak rejimi mutlaka belirlediğimiz sınırların dışına çıkaracağız.