Erdoğan'ın seçim mesajı: Her seçim, milletimize hesap verdiğimiz bir imtihandırArtı Gerçek

AKP, İstanbul seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul seçimleri ile ilgili mesajlarının yer aldığı metni, gazetelere tam sayfa ilan olarak verdi.


23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi 'kazansa bile o koltuğa oturamaz' açıklamalarıyla CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na tehditler yönelten Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın seçim mesajlarını bir araya getiren AKP, Erdoğan'ın ifadelerini gazetelere tam sayfa ilan verdi.

Erdoğan'ın "Bizim için her seçim, aziz milletimize hesap verdiğimiz bir imtihandır ve milletimizin iradesi her zaman, her şeyin üstündedir" ifadelerine yer verilen ilanda, milli iradenin emrinde olmayı sürdüreceklerini belirterek "Bugün yeni bir dönemin eşiğindeyiz, birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz İstanbul'u taşıyacak daha çok hedefimiz var" dedi.

'BU GÜN YENİ BİR DÖNEMİN EŞİĞİNDEYİZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin mesajı şöyle:

"Aziz İstanbullular yol ve dava arkadaşlarım... Bizim AK Parti olarak temel prensibimiz hakka hizmet eder gibi hiçbir ayrım yapmadan, insanımıza hizmet etmek, gönülden gönüle köprüler kurarak gönülleri kazanmayı bilmek olmuştur. İşte bu yüzden halkımıza hizmetle şereflendiğimiz günden bugüne asla yılmadan ve asla yorulmadan hep daha iyiye ve daha güzele ulaşmanın gayreti içinde olduk. Asla yorulmadan hep daha iyiye ve daha güzele ulaşmanın gayreti içinde olduk. Milletimize zulmedenlerin, onu küçük görenlerin, milli iradeyi yok sayanların karşısında dimdik durduk.

Şükürler olsun ki aziz milletimiz bize olan güvenini ve takdirini hiç esirgemedi. Bizim için her seçim, aziz milletimize hesap verdiğimiz bir imtihandır ve milletimizin iradesi her zaman, her şeyin üstündedir. ​23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçim sonuçlarının öncelikle İstanbulumuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bir kez daha tecelli etmiş, sağlam temellere oturan demokrasimiz yine kazanmıştır. AK Parti olarak bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden cumhur ittifakının ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz. Bugün yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Birlikte yürünecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz İstanbul'u taşıyacak daha çok hedefimiz var."

'BAHÇELİ VE MHP'Lİ KARDEŞLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ'

Erdoğan, mesajının sonunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu vesileyle seçim çalışmaları sırasında bizden desteğini esirgemeyen MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve MHP'li kardeşlerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, AK Parti teşkilatlarına, sahada seçim çalışmalarımıza emeğiyle katkı sunan tüm kardeşlerimize, anadolunun dört bir yanından tatilini yarım bırakarak oy kullanmak için gelen ve oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getiren tüm İstanbul seçmenine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi yarın da milli iradenin yanında ve milli iradenin emrinde olacağız." (HABER MERKEZİ)

 

BAĞLANTILI HABERLER