Partisinin 7. Olağan Kongresi'nde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. "Milletimizin hafızasında CHP büyük acıların partisidir" iddiasında bulunan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Aslına bakarsanız bu kişinin kürsüde ettiği her laf, Allah'ın verdiği havayı boşa tüketmektir" ifadelerini kullandı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas İl Kongreleri'ne canlı bağlantıyla katıldı. AKP'nin kendini yenileme kabiliyeti en yüksek parti olduğunu öne süren Erdoğan, "İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir" diye konuştu.

PARTİSİNİN KONGRESİNDE CHP'Yİ HEDEF ALDI

Konuşmasının büyük kısmını CHP'yi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almaya ayıran Erdoğan, "Bu zihniyetin temsilcisi olan zat, dün yine bühtan üzerine bühtan sergiledi. Neymiş efendim, CHP Türkiye'yi büyütmüş. AK Parti Türkiye'yi büyütmek için çalışmamış. Eh kısmen doğru bir tespit. Gerçekten de CHP hep Türkiye'nin sorunlarını, dertlerini, ayağındaki prangaları büyütmüş bir partidir" dedi.

'CHP, BÜYÜK ACILARIN PARTİSİDİR'

"Milletimizin hafızasında CHP büyük acıların partisidir. AK Parti ise CHP'nin başımıza sardığı sorunların hepsini ortadan kaldırmak için çalışmıştır. İcraatlarımızın büyüklüğü bu tartışmanın konusu bile olamaz" iddiasında bulunan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Hayatında karar verici olarak tek bir saniye görev yapmamış, tek bir konuda ifade ortaya koymamış, irade ortaya koymamış, SGK'yı batırmış, millet ve memleketin hayrına tek bir işe omuz vermemiş birisi.

Ve devam ediyor... 'Seçim kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz...' Arkasından da bir sürü laf kalabalığıyla da asıl niyetini gizlemeye çalışıyor. Bunlar yıllarca darbecilerden cuntacılardan Cumhurbaşkanı seçmeye alıştılar. Milletin önce 2014'te, ardından yeni sistemle birlikte 2018'de doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanını hâlâ hazmedemiyorlar. Kendi partilerinde işler kaset, taciz ve tecavüzle, hırsızlıkla yürüdüğü için milletin tercihiyle bir göreve gelebilmeyi hafsalalarına sığdıramıyorlar."

'KENDİNCE HERKESİ ALDATMAYA ÇALIŞAN BU KİŞİNİN SÖYLEDİKLERİ HÜKÜMSÜZDÜR'

"Aslına bakarsanız bu kişinin kürsüde ettiği her laf, Allah'ın verdiği havayı boşa tüketmektir" diyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanına verilen sorumluluklardan habersiz, aynı zamanda siyasi sıfata sahip olduğunu bilmeyen birisi, daha alfabenin A'sında çuvallamıştır. Kendince herkesi aldatmaya çalışan bir kişinin zaten diğer söyledikleri hükümsüzdür. Teröristlere 'arkadaş' diyen birinin sözleri hükümsüzdür" ifadelerini kullandı.